Hangi gıdalar Sigaranın Zararlarını Azaltır; Kivi, elma, havuç,brokoli, portakal. Bu besinler içlerinde bulunan vitaminlerle vücudumuzun daha dinç kalmasını sağlıyor. Artan stres, hayatın değişimi bizlere türlü şekilde negatif ve pozitif şeylerle geliyor. Negatif kısmına bakacak olursak son yıllarda dünya genelinde artan bir bağımlılık söz konusu. Bunlardan birisi de akciğerlerimizin en büyük düşmanı olan sigara bağımlılığı. Sigara, her ne kadar son zamanlarda toplum genelinde daha az tüketilmeye başlansa da hala büyük bir problem olmaya devam ediyor. Ayrıca ekosisteme verdiği zararla da sigara tüketmeyen kişiler de aynı zarara maruz kalıyor.

Sigaranın Zararları Nasıl Giderilir?

Peki, sigara içen veya içmeyen birisi bunun zararlarını azaltmak istese hangi besinleri tüketmeli? Aslında bu sorunun cevabı çok basit: Su! Evet, vücudumuzun, dünyamızın ¾’ünü kaplayan su, sigara konusunda en büyük yardımcımız. Günde 3 litre tüketilen su, sadece akciğerler için değil, tüm vücudumuza birçok olumlu etkiyle dönüyor. Tabi bu suyu bir anda değil, güne yayarak tüketmekte fayda var.

Sigaradan Etkisini Azaltmak İçin Tüketilmesi Gerekenler

Sigaranın Zararlarını Azaltan Besinler

Peki, başka neler tüketebiliriz? Aslında listemiz çok uzun. Fakat başlıca sebze ve meyve grubunu söyleyebiliriz: Kivi, elma, havuç,brokoli, portakal.. Bu besinler içlerinde bulunan vitaminlerle vücudumuzun daha dinç kalmasını sağlıyor.

Ayrıca gerekli vitamin desteği, vücudun ödemini atmasında, daha fit kalmasında ve daha dinç, daha genç bir fizyoloji oluşmasında çok önemli. Gerekli detoksifikasyonu sağlamada aslında para vererek aldığımız bakım ürünleri yerine çok daha doğal ürünler tercih etmek hem daha hızlı hem daha sağlıklı sonuç almamızda daha etkili olacaktır.

Sigaranın Zararlarını Azaltan Besinler

Bir cevap yazın