Sigaranın Zararlarını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?

Sigaranın zararları yıllarca anlatılan durumlardan biridir. Sigarayı bırakarak kendinize ve çevrenize en büyük iyiliği yapacağınızı asla unutmayın. Sigarayı bıraktıktan sonra size birçok yararı olduğunu göreceksiniz. Gelin hep birlikte yararları görelim. Aslında en önemli kısım ise psikolojik kısım. Kendinize vereceğiniz pozitif enerji sadece sigara değil, tüm negatif şeylerden daha kolay kurtulmanız için sizin içsel rehberiniz olacak. Bunun için meditasyon, nefes egzersizleri yeterli olacaktır. Psikolojik açıdan güçlü olmak, hayatı daha iyi yaşamada bir basamaktır.

Sigaranın Zararını Yarara Çevir

Hem sağlık açısından, hem ekonomik yük bakımından bireysel ve toplumsal anlamda birçok eksi yönü olan sigara, hala sorun olmaya devam ediyor. Zamanında toplumların yanlış bilgilendirilmesiyle , bağımlılık sorunu haline gelen ve içene, içmeyene, her türlü yaştan insana, doğaya verdiği zararları ölçemediğimiz sigara, aslında yenmesi zor bir şey değil.

Eğer siz de sigaranın zararlı olduğunu fark edip bırakmak istiyorsanız veya bıraktınız ve sizdeki zararlarından hemen kurtulmak istiyorsanız oldukça basit yöntemler var. Bunlardan birisi egzersiz. Egzersiz yapmak, kan dolaşımını artırdığı için sadece akciğer ve kalbe değil, tüm vücuda iyi geliyor. Egzersiz için ekstra bir şey yapmanıza gerek yok. Günde 1 saat yapacağınız tempolu yürüyüşün faydalarını 1 ayda göreceksiniz. Bu yürüyüş bile size çok iyi gelecek.

Sigaranın Zararlarını Önlemek İçin Neler Yapmalıyız?

Sigaranın Psikolojideki Yeri

Aslında en önemli kısım ise psikolojik kısım. Kendinize vereceğiniz pozitif enerji sadece sigara değil, tüm negatif şeylerden daha kolay kurtulmanız için sizin içsel rehberiniz olacak. Bunun için meditasyon, nefes egzersizleri yeterli olacaktır. Psikolojik açıdan güçlü olmak, hayatı daha iyi yaşamada bir basamaktır. Ve tabii ki beslenmek! Unutmayın; spor yapsanız bile iyi bir beslenmeniz yoksa bunun çok da anlamı yoktur. İyi beslenmek, kan şekerinizin daha iyi ayarlanmasını sağlar. Daha sağlıklı kalbiniz olur. Meyve, sebze, et, vitamin desteği vs bunların tüketimini biraz bile artırsanız faydalarını kendiniz göreceksiniz.Sağlık, en değerli hazinemiz. Ona sahip çıkalım.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın