Türkmenistan oturma izni uzatma

Oturma izni süresi 60 gün yani 2 aydan daha az olan Türkmenistan vatandaşları oturma izni uzatma başvurusu yapabilir. Türkmenistan vatandaşı ikamet izni uzatma başvurusu için bu süreyi dikkate alması gerekir. Zamanında uzatılmayan ikamet izin süreleri günü geçtiği zaman uzatma sistem tarafından yapılmaz. Oturma izni uzatma vaktinizi geçirmeden ikamet sürenizi uzatmanız gereklidir. Türkmenistan oturma izni uzatma https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu web sitesi üzerinden yapılır.

Türkmenistan vatandaşı ikamet süresi uzatma vakti

Türkiye’de yaşayan Türkmen vatandaşları oturma izin sürelerini uzatmak isterlerse ikamet kimlik süresinin bitimine 2 aydan az kaldığı zaman uzatma başvurusu yapabilirler. Yani Türkmenistan vatandaşının oturma izni uzatma zamanı önceki kimlik sürelerinin bitimine son 60 gün kala herhangi bir günde yapılabilmektedir. Türkmenistan vatandaşı oturum izni kimlik sürelerini zamanında uzatmazlarsa kaçak duruma düşerler. İkamet izni uzatma vakitlerini doğru hesap etmeniz gerekir.

Türkmenistan oturma izni uzatma

Türkmenistan oturma izni uzatma dokümanları

Türkmenistan vatandaşları ikamet izin sürelerini uzatmak için aşağıda evrakları hazırlamalıdır.

  • Uzatma başvuru formu
  • Yeni çekilen 4 foto
  • 125 TL lik harç makbuzu
  • Geçerli bir kira kontratı
  • Noter onaylı kira sözleşmesi
  • Pasaport ve fotokopileri
  • Önceki ikamet izni fotokopisi

Türkmenistan vatandaşlarının ikamet izni uzatma başvurusu sonucunda kimlikleri ortalama 1 ay içinde PTT kargo ile adreslerine gönderilmektedir. Türkmenistan vatandaşı ikamet tezkeresi uzatma başvuruları internet üzerinden yapılmaktadır. Türkmenlerin ikamet izni uzatma zamanı;kimlik bitimine 60 gün kala başlar son güne kadar devam eder.

Türkmenistan ikamet izni uzatma fiyatları

Türkmenistan vatandaşları ikamet izni uzatma ücretleri; Vergi dairesine harç 125 TL, Noter onaylı kira kontratı 140 TL, Sağlık sigortası (yaşa göre değişir) 200 TL ile 550 TL arası. Türkmenistanlıların ikamet izin uzatma fiyatı aşağı yukarı bu fiyatlardadır. Güncel harçlar için başvuru formu üzerinde yer alan fiyatları kontrol edebilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Türkmenistan oturma izni uzatma” için bir yorum

Bir cevap yazın