Yabancıların oturma izni evrak tesliminden sonra 90 gün içinde başvruru esnasında verdiği adrese PTT ile gönderilir. İkamet izni gönderilmeden önce PTT başvuru evrakı üzerindeki telefonuna mesaj atmaktadır. Oturma izni ortalama 30 ile 90 gün arasında gelmektedir. İkamet izni başvurularını değerlendirme ve olumlu / olumsuz cevap verme yetkisi Göç İdarelerine bağlıdır. Olumlu değerlendirilen oturma izni başvuruları en fazla 3 ay içinde adresinize gönderilmektedir. Oturma izni başvurusu yaptınız randevu tarihi ne zaman belli olur? 3 gün ile 30 gün arasında oturma izni gününüz belli olabilir. 

Oturma izni kimliği kaç ayda çıkar?

İkamet izni başvuruları ne kadar sürede sonuçlandırılır? İkamet izni başvuruları, başvurunun işleme alınmasından itibaren en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Doksan günlük süre, bilgi ve belgelerin tam olarak yetkili makama teslim edildiği tarihten başlar. Sürenin uzaması halinde yabancıya bilgi verilir. 

Aile ikamet izni kaç günde gelir?

90 gün içinde başvruru esnasında verdiği adrese PTT ile gönderilir. İkamet izni gönderilmeden önce PTT başvuru evrakı üzerindeki telefonuna mesaj atmaktadır. Oturma izni ortalama 30 ile 90 gün arasında gelmektedir. İkamet izni başvurularını değerlendirme ve olumlu / olumsuz cevap verme yetkisi Göç İdarelerine bağlıdır. Olumlu değerlendirilen oturma izni başvuruları en fazla 3 ay içinde adresinize gönderilmektedir. 

Oturma izni kaç günde çıkar?

Bir cevap yazın