Yabancı ikamet harçları nereye yatıyor?

Yabancılar resmi olarak ülkeye girş yapnca oturma izni ikamet başvurusu yapabilirler. İkamet başvuru yapıldıktan sonra formun üzerinden olan harçların yatırılması gerekir. Yabancı ikamet harçları vergi dairelerine yatırılmalıdır. İkamet izni harçlarının yatırılması için ilk kez başvurularda vergi dairesinden vergi numarası alınmalıdır. Bu vergi numarası ile yabancı harçlarını yatırmaktadır. Harçların bazen bankalarada yatırılmasının önü açılmıştır. Lakin ilkkez ikamet izni harcı yatıracak yabancının vergi dairesinden yatırılması kılay olacaktır.

İkamet izni harçlarını nereye yatıracağız?

İkamet izni başvuru sonrasında göç idaresinin talep etmiş olduğu harçları T.C. Vergi Dairelerine ödemeniz gerekir. Uzatma başvurularından 99 ile başlayan kimlik numarası ile harçları yetırabilirsiniz. İkamet izni harçlarını ilk kez yatıracak olan yabancıların vergi dairelerinden pasaportları ile vergi numarası alaması gerekir. Yabancı ikamet başvuru harçları devlet kurumlarına yatırılmalıdır.

Yabancıların ikamet izni harçlarını yatıracağı kurumlar? Vergi Dairelerine ikamet izni harcı yatırılabilmektedir. İkamet izni harç yatırma yerlerinden bazıları; Gayrettepe’de bulunan vergi daresi, Pendik E5 üzerinde vergi daresi, İstanbul Fatih Aksaray vergi dairesinde yatırılabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın