Kırgızistanlılar Türkiye’de ne kadar kalabilir? ; Kırgız vatandaşlara Türkiye’de kısa süreli turizm amaçlı oturma izni başvurusu yapılır. Kırgızistan vatandaşı Türkiye’de 3 ay kalabilir. 3 ay içinde oturma izni alarak kalacaksa ikamet izni başvurusu yapması gerekmektedir. Kırgız vatandaşlarına ikamet izni randevusu alınır. Randevu almak isteyen Kırgızistan uyruklu vatandaşlar ikamet izni randevusu almak zorundadır. Vize süreniz bitmeden ikamet izni randevu başvurusu yapılmalıdır. 

Kırgızistanlılar Türkiye’de kaç gün kalır?

Türkiye’ye turizm amaçlı gelen Kırgızla ülkemizde 90 gün vizesiz durabilir. Şimdi bir Kırgız vatandaşı Türkiye’de 90 gün vize almadan kalabilmektedir. 90 günden fazla kalırsa ceza ödemek zorunda kalacaktır. İkamet izni alacaksa sorun olmamaktadır.

İkamet izni alacak Kırgızlar ne yapar?

İkamet izni uzatma işlemleriniz için öncelikle ikamet bitiş sürenizden başlamak üzere geçerli sağlık sigortanız olması gerekmektedir. Bu sigorta bilgileri ile ikamet uzatma yapabilirsiniz. Uzatma işlemleriniz için sigorta kesilir

E ikamet randevu uzatma İkamet izni uzatma işlemleriniz için öncelikle ikamet bitiş sürenizden başlamak üzere geçerli sağlık sigortanız olması gerekmektedir. Bu sigorta bilgileri ile ikamet uzatma yapabilirsiniz. Uzatma işlemleriniz için sigorta kesilir.  ikamet izni alan yabancıların ikamet izin sürelerinin bitmesine 60 gün kala uzatma işlemlerini yapmaları gerekmektedir. İkamet izni uzatma işlemlerini aşağıdaki gibi yapabilirsiniz.

Kırgızlar Türkiye’de kaç ay kalabilir?

Bir cevap yazın