Yabancılara oturma izni başvurusu yapılacak ilçeler arasında Esenyurt yoktur. Şöyle ki Yeni başvuru yapacaklar Esenyırt ilçesinde ev almadığı takdirde adres gösteremez. Göç idaresi internet sitesinde yer alan bilgiye göre bu böyledir. Bir yabancı yeni geldi ve turizm amaçlı ikamet izni alacaksa başka bir ilçede ev tutmalı ve adres göstermelidir. İkamet izni Esenyurt bölgesinde yeni başvurular için zordur. Ancak adres yerleşim belgesi olan yabancılar ikamet izni başvurusunu Esenyurt ilçesinden yapabilirler.

Esenyurt İkamet İzni Uzatma Başvurusu

Yabancıların ikamet izni uzatmak izni uzatmak için kimlik sürelerinin bitmesine 60 günden az kalmaları durumunda başvuru yapabilirler. Oturma izni uzatma kimlik bitiminden önce yapılmalıdır. Kimlik süresi bitenelr ikamet izni uzatma başvurusu yapamaz. Sistem kabul etmez. Yabancıların turizm amaçlı ikamet izni başvurularını kimlik süresi bitmeden yapmaları gerekir. Oturma izni uzatma başvurusu https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır. E ikamet sistemine giriş yapıldıktan sonra uzatma için uzatma başvurusu yapmak istiyorum linki tıkanılır ve başvuru yapılır.

Esenyurt'da oturma izni başvuru, Esenyurt ikamet izni ve çalışma izni

Esenyurt Göç İdaresi Oturma İzni Randevu Alma

Esenyurt ilçesinde ikamet almış olanlar Esenyurt ilçesinde Kıraç’ta bulunan göç idarelerini tercih edebilir. Esenyurt ilçesindeki yabancılar randevu seçimini uygun olarak veriliyorsa Esenturt seçebilir. Bilindiği gibi Esenurt göç idaresi Kıraç’ta bulunmaktadır.

Yabancılara ikamet izni alma ve uzatma başvurusu için gereken evaklar; Oturum izni başvuru formu, foto, sigorta, harç makbuzu, adres yerleşim belgesi veya kira kontratı, pasaport ve fotokopileri ile uzatma ise kimlik fotokopisi gerekmektedir.

Esenyurt yabancılara çalışma izni

Esenyurt ilçesinde yabancı vatandaşlara çalışma izni yapılabilmesi için ikamet kimliği olması gerekir. Oturma izni olan yabancılara çalışma izni verilmektedir. Sığınma, mülteci ve ikamet izni kimlikleri olan yabancılar ev hizmetleri veya bir işyerinde şartları uygun olması durumunda çalışma izni yapabilirler. Çalışma izni hakkında bilgi için 170 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Esenyurt (ikamet izni) yabancı danışmanlık

Bir cevap yazın