Oturma izni yabancıların başvurusu işlemleri nasıl olacak. Yabancıların ikamet izni fiyatları nelerdir? Tükriye’de kalamk isteyen bir yabancı ikamet izni – otururma başvurusu yapacaksa kaç lira harcaması gerekir. Oturma izni almanın İstanbul’da maliyeti nedir? Türkiye’de yabancının oturum izni masrafları şu şekildedir.

  • Oturma izni için randevu ve sigorta alma: 800 ₺
  • İlk başvuru yapanlar için ikamet izni vize harç fiyatları: 1.033 ₺
  • Oturma izni harç tutarı: 80 $
  • Kart ücreti ödemesi: 160 ₺
  • Noter onaylı kira sözleçme onayı: 250 ₺
  • Tapu ve Numarataj ₺
  • İlk başvuruda pasaport çevirisi ₺

İstanbul’da yabancıların oturma izni ücretleri

Oturma izni başvuru ücreti nereye ödenir nereden yapılır? Vergi dairelerine giderek ödeme yapabilirsiniz. Ülkemizde yabancı vatandaşın oturma izni alması için resmi göç idaresi web sitesi üzerinden giriş yapması gerekir. Onlie randevu alabilir. İkamet izni randevunusu kendi başınıza alamıyorsanız 157 yi arayabilir veya bilin bir kişi / kurumlardan destek alabilirsiniz. İkamet izni randevusu alırken sistem üzerine bütün bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekmekir. Sebebi ise mesela; iletişim bilgilerinize daha sonra mesaj ve mail ile randevu tarihi gönderilecektir. Randevu başvurusu üzerinden 20 gün geçti ve ikamet izni tarihi belli olmadı ise telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz. Yabancıların ikamet izni randevu başvuruları için yetkili kurum göç idaresidir.

İstanbul ikamet izni başvuru fiyatları

Arnavutluk Vatandaşları için Türkiye’de ikamet izni ücretleri; ilk başvuru ilk başvuruda 758 ₺, 80 $ ile 125 ₺ dir. Uzatma ise; 80 $ ve 125 ₺ dir. Azerbaycan pasaportu ile oturma izni için yatırılacak para ilk başvuru ve uzatmalarda; 80 $ ile 125 ₺ dir. ·  Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan pasaportu ile ikamet izni için yatırılacak para ilk başvuruda; 758 ₺, 80 $ ve 125 ₺ dir. Bu ülkeler uzatma başvurusu için ise sadece 80 $ ve 125 ₺ para yatıracaklardır.  Rusya Federasyonu pasaportu ile Türkiye’de ikamet izni parası; Başvuru formunun üzerinden yazan tutardır. Yani 250 ₺ ile 125 ₺ dir. Rusya Federasyonu vatandaşları ikamet izni parası olarak ilk başvuru ve uzatmada ikamet izni başvuru formunun üzerindeki paraları ödemelidir. Türkmenistan pasaportu ile ikamet izni parası ilk başvuruda 758 ₺ ile 125 ₺ dir. Türkmenistan pasaportu ile uzatma harç fiyatı 125 ₺ yatırırlar. 

Oturma izni başvuru fiyatları İstanbul

Bir cevap yazın