Göç idarelesi müdürlükleri bundan sonra yabancılardan ilk ikamet izni iin numarataj belgesi istemeketdir. Göç idaresinin istediği numarataj belgesi nasıl alınır? Göç idaresinin yeni ikamet izni (oturma izni) başvurularında istediği numarataj tapu ile alınmaktadır. Oturduğunuz evin tapusu ve kira kontratı ile ilçe belediye başkanlıkları binalarından numaraj alabilirsiniz. Otırma izni için numarataj evrakını belediye başkanlıkları vermektedir. Yabancılar tapu belgesi ile belediye başkanlıklaırnın ilgili kısımlarına başvuru yapabilir.

Oturma izni için tapu ve numarataj alma

Türkiye’de oturum izni almak isteyen yabancı ülke vatandaşları başvuru sırasında oturduğu evlerin tapu ve numarataj belgelerini getirmek zorundadır. Oturma izni almak için tapu ve numarataj belgesi talep edilmektedir. Göç idaresinin istediği bu belgeleri almak için ikametettiğiniz evin tapusu ile belediye binalarına giderek numarataj almanız gerekmeketdir. Numarataj tapu fotokopisi ve bazende kira kontratı ile alınmakatdır. Bazı belediyeler internet üzerinden de numarataj verebilmeketdir.

Göç idaresi numarataj belgesi alma

Numarataj belgesi tapu fotokopisi ile birlikte yaşadığınız ilçelerde belediye başkanlıklarına müracaat ederek alınabilmektedir. Bazı belediyeler ücretsiz bazı belediyeler 55 ₺ ye numarataj belgesi vermektedir.

Göç idaresi numarataj belgesi alma

Göç idaresi numarataj belgesi alma” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın