Maltepe Yabancılara ikamet izni

İkamet izni randevusu alarak kısa süreli ikamet izni başvurusu yapabilirsiniz. Yabancı birine ikamet izni alınabilemsi için kişinin ülkemizde kaçak olmaması gerekir. Oturma izni başvurusu vize ihlali yapmayan yabancılara başvuru hakkı tanır. O halde Türkiye’de resmi olarak giriş yapan yabancı oturma izni alabilir. Oturma izni başvuru işlemleri için T.C. Göç idaresinin resmi web sitesi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ yabancı veya yakını bu adres üzerinden randevu talebinde bulunabilir.

Oturma izni yabancı danışmanlık firması Maltepe

Oturma izni için ilk başvuru veya uzatma işlemleri yapacak yabancılar yukarıda verilen resmi web sitesi üzerinde giriş yaparak işlemlerini tamamlayabilmektedir. Oturma izni başvuru işlemleri için önce başvuru formu ve randevu talebi gerekir. Oturum izni almak isteyen yabancıların bu adres üzerinden randevu alması gerekir. Yabancılara oturma izni için ne gerekiyor? Başvuru formu, foto, sağlık sigortası, adres beyanı – noter onaylı kira kontrat, harç makbuzları, pasaport ve kimlik fotokopileri vb.

Maltepe Yabancılara ikamet izni

Oturma izni randevunuzun olduğu tarihte randevu aldığınız göç idaresine gitmeniz gereklidir. Oturma izni sorunları ve dorular için 157 nolu telefonu aramabnız gerekir.

Maltepe Yabancılara çalışma izni şirketi

Yabancılara çalışma izni yapılabilir. Yabancılara çalışma izni yapılmasının ilk şartlar yabancının ikamet izni kimliği, mülteci veya sığınma kimliği olması gerekir. Maltepe ilçesinde bir yabancının yanınızda çalışması için e imza, gelir beyanı ve adres yerleşim belgenizin olması gerekir. Oturma izni olanlara çalışma izni yine online olarak yapılır. Çalışma Bakanlığı ile irtibata geçerek (170 nolu telefondan) güncel bilgileri alabilirsiniz.

Türkiye’de yabancılara oturma izni, çalışma izni yapılabilir. Ülkemizde resmi olarak kimlik sahibi olan yabancıların çalış hakları bulunur. Oturma izni kimliği olan çalışma iznide alabilir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın