Rusya Federasyonundan Türkiye’ye veya Türkiye’den Rusya Federasyonuna davetiye gönderilebilmeketdir. Özel istizanlı davetiye için ülkelerin dış temsilcilikleri ile irtibata geçilmesi önemlidir. Turizm amaçlı misafir davetiyesi ile özel istizanlı vize davetiyesi arasında farklar vardır. Giriş yasağı olan bir yabancıya özel istizanlı davetiye ile giriş izni verilebilir.

Rusya Turist Davet Mektubu başvurusunda bulunmak için ne yapmalıyım?

Rusya vatandaşına Türkiye’den davetiye gönderebilirsiniz. Rusya vize davet mektubu için en iyi yöntem konsoloslukları müracaat etmektir. Bazı ülke konsoloslukları farklı türlerde davetiye isteyebilmektedir. Türkiye’den Rusya’ya turizm amaçlı davet mektubu veya çalışma izni davetiye gönderilebilir. Türkiye’den Rusya Federasyonuna davetiye göndermek için aşağıdaki davet mektubunu örnek alabilirsiniz. Rusya’ya iş davetiyeside gönderebilirsiniz. İş davetiyesi için çalışma bakanğınından bilgi alabilirsiniz. Rusya çalışma davetiyesi ev hizmetleri ve iş yerinde çalışma diye farklı şekillerde yapılmaktadır.

Rusya’ya Davetiye Nasıl Gönderilir?

Rusya Fadetiyesi nasıl gönderilir? Rusya’ya gönderilecek davetiyeler hakkında konsolosluklardan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca davetiye noterden taahütname verilerek bununda eklenmesinde fayda vardır. Rusya’ya deport olan birine turizm davetiyesi gönderilmez. Türkiye’den vize ihlali yaparak çıkan yabancılara özel davetiye iş davetiyesi göndermek veya bir okula kayıt yaptırarak gelmeis mümkündür.

Rusya Turist Davet Mektubu

“Kalıcağınız yerin yani davet edenin
adresi,posta kodu vs.”
“Davet edenin İsmi ve Soy ismi”
“Tarih”

To whom it may concern,

I am writing to confirm that I wish to invite Mr/Mrs.”Adınız ve Soyadınız” to visit me in the UK from the “gidiceğiniz tarih” to “dönmeyi planladığınız tarih”.
I confirm that I will be able to accommodate “him/her” for the duration of “his/her” stay in the UK.
Please find attached the appropriate evidences.I also enclose a copy of my passport.

Shall you require any further information,please have no hesitation in contacting me.

Yours faithfully

“Davet edenin Adı Soyadı”
“Telefon numarası”
“İmzası”

Rusya Turist Davet Mektubu

Bir cevap yazın