Yeni Zelanda Türkiye’den vize istiyor mu?

Yeni Zelanda Türkiye vatandaşlarından vize istemektedir. Türk vatandaşlarının Yeni Zelanda ülkesine gidebilmesi için vize başvurusu gereklidir. Vatandaşlarımız Öğrenci ve Turist Vizeleri başvurularını Yeni Zelanda’nın Ankara Büyükelçiliğine yapmaya devam edebileceklerdir.  Oturma İzni, Sürekli Oturma İzni, Çalışma ve Sınırlı  (Limited Purpose) Vize başvurularını “Immigration New Zeland, Level :15, API Tower, Sheikh Zayed Road, Dubai, Birleşik Arap Emirliği” adresinde mukim Vize Başvuru Merkezine yapmaları gerekmektedir.

Vize Başvuru Merkezlerinin iletişim bilgilerinin yayımlandığı Göçmenlik Bürosu’nun resmi web-sitesi adresi : www.immigration.govt.nz

Yeni Zelanda vatandaşlarına oturma izni

Yeni Zelandalılar Türkiye’de oturum izni alarak kalabilirler. Türkiye’de Yeni Zelanda’lılar turizm amaçlı kısa dönem ikamet izni alarak kalabilirler. Göç İdaresi web sitesi üzerinden online randevu alarak başvuru yapılabilmektedir. Başvuru yapıldıktan kısa bir süre sonra randevu gününüz belli olacaktır randevu tarihinde göç idaresine başvuru evrakı ile gidilmelidir. Yeni Zelandalılara Türkiye’de oturma izni alınarak ikamet izni çıkarılabilir. Başvuru yapmak için E İkamet uzantısı gov.tr olacak sitesi üzerinden bir foto ve sağlık sigortası yapılarak giriş yapılmalıdır. Randevu alındığı zaman başvuru formunun çıktısınız almayı unutmayınız.

Yeni Zelanda Türkiye'den vize istiyor mu?

Yeni Zelanda Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Genel olarak davetiye mektubu alarak çalışma izni yapılabilmektedir. Yeni Zelanda’da çalışmak isteyen Türkler Yeni Zelanda’dan geçerli bir iş davetiyesi almalılar. Türk vatandaşı için çalışma izni başvurusu davetiye ile yapılabilmektedir. Çalışacağınız firmandan alacağınız iş davetiyesi ile Yeni Zelanda konsolosluğuna giderek başvurunuzun nasıl olacağı hakkında bilgi alabilirsiniz. Yeni Zelanda davet mektubu aldıysanız ülkenin konsolosluğuna giderek süreç hakkında bilgi alabilir ve evraklarınızı toplayabilirsiniz. Yeni Zelanda Konsolosluğu Ankara Telefonu; (0312) 446 33 33 Yeni Zelanda’da çalışmak için vize davet mektubu almanız gereklidir.

Yeni Zelanda Göçmen Kabul Ediyor Mu?

Yeni Zelanda’da bakıcı veya başka branşlarda göçmenlik başvurusu yapılabilmektedir. Yeni Zelanda’ya göçmenlik başvurusu için https://www.immigration.govt.nz/employ-migrants/guides bu adresi inceleyebilirsiniz. Yeni Zelanda hangi alanlarda göçmen başvurusu almakta ve hangi belgeleri istemektedir bu linkte bulabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın