Gürcistan’a ev hizmetleri adıaltında veya bir iş yerinde çalışma başvurusu yapabilmesi için davetiye gönderilmektedir. Noter onaylı taahhütlü davetiye ve iş sözleşmesi ile birlikte hazırlanır ve gönderilir. Noterden taahhütnameli iş davetiyesi ile belirli süreli iş sözleşmesi hazırlanarak Gürcistan’da ikamet eden kişiye gönderilir. Gürcistan vatandaşı bu evrakalr ile Türk konsolosluğuna giderek bir referasn kodu talep eder. Alacağı referans kodu ile Türkiye’den çalışma izni başvurusu yapılabilir.

Deport Olan Gürcülere Davetiye Gönderme; Türkiye’de ev hizmetleri dahi bir iş yerinden Gürcü vatandaşının çalışma izni başvurusu yapılarak gelmesi sağlanabilir. Yabancı ülke vatandaşı Gürcü bir iş yerinde çalışacak ise farklı bir evde çalılşacakise farklı yöntemleri yani evraklar istenir. Ev hizmetlerinde bir Gürcünün çalışabilmesi için, öncelikle bir iş sözleşmesi ve noter onaylı iş davetiyesi ile birlikte kişiye gönderilir. Gürcistan’da kişi Türk konsolosluğuna giderek bir referans numarası alır ve o referans numarası ile Türkiye’de çalışma izni başvurusu internet üzerinden yapılır.

Gürcistan'a davetiye nasıl gönderilir?

Giriş yasağı olan Gürcülere davetiye gönderme

Türkiye’ye giriş yapılabilmesi için bazen ülkeler arası davet mektunu istenmektedir. Gürcistan’a davet mektubu nasıl gönderilir? Türk vatandaşları Gürcistana iki çeşit davetiye gönderebilir.

Gürcistan’a Turizm amaçlı davetiye (noterden yapılması gerekmeketdir) bu davetiye göndermekiçin notere giderek bir taahhütname yaptırmanız gerekmektedir. Yaptığınız bu taahhütnameyi Gürcistan’a göndermeniz gerekmektedir.

Gürcistan’a iş davetiyesi gönderme; Bu davetiye aslında çalışma izni davetiyesidir. Kişinin Türkiye’de deportu varsa vize ihlalinden bu iş daveti ile ülkeye giriş yapma şansı vardır. Gürcistan’a iş davet mektubu için nasıl bir yol izlenir.

Gürcistan’a davetiye nasıl gönderilir?

Bir cevap yazın