Türkiye’den Afganistan’a davetiye

Türkiye’den Afganistan’a davetiye gönderilebilmektedir. Türkiye’de yasal olarak kalan çalışma izni veya oturma izni olan Afganlar ailesine davetiye gönderebilir. Türkiye’den Afganlara Türk vatandaşlarıda çalışma amaçlı davetiye gönderebilir. Türkiye’den Afganistan’a gönderilecek davetiye noterden olmalıdır. Noterden taahhütnameli davetiye gönderilmelidir. Bir iş davetiyesi ise noterde bunu belirtmeniz gerekir. Vize davet mektubu içeriğine göre kişiye yada konsolosluğa gönderilir. Davet mektubunun güçlü olması için noterden davet edilen kişi adına taahhütname, kişinin gelir durmunu gösteren belgelerinde olması büüyk önem arz etmeketdir. Davet eden için en önemli kriter maaş bordrosu veya düzenli bir gelirinin belgelendirilmesi büyük fayda sağlamaktadır.

Afganistan’a davetiye nasıl gönderilir?

Afganistan!a turiz amaçlı taahhütnameli davetiye gönderebilirsiniz. Davet edeceğiniz kişi Türkiye’den daha önce deport oldu ise bu kişiye çalışma izni davetiyesi gönderilmelidir. Çalışma izni davet mektubu; karşılıklı bir iş sözleşmesi ve taahhütname ile hazırlanarak davet edilecek kişiye gönderilir. Kişi çalışma izni davetiyesini alarak Türk Konsolosluğuna başvuru yaparak oradan bir referans kodu talep eder bu referans kodu ile çalışma bakanlığı web sitesi üzerinden online başvuru yapılmaktadır. Afganistan’a davetiye için ALO 170 yi arayarak bilgi alabilirsiniz.

afganistana davetiye nasıl gönderilir

Afganistan’a Vize davet mektubu içeriğine göre kişiye yada konsolosluğa gönderilir. Davet mektubunun güçlü olması için noterden davet edilen kişi adına taahhütname, kişinin gelir durmunu gösteren belgelerinde olması büüyk önem arz etmeketdir. Davet eden için en önemli kriter maaş bordrosu veya düzenli bir gelirinin belgelendirilmesi büyük fayda sağlamaktadır.

Afganistan’a Vize Davet Mektubu İçin Gerekli Evraklar

Vize Davet Mektubu, Noterden taahhütname, Maaş bordrosu, Düzenli Geliri Olduğuna Dair belge (Kira, İşyeri, Arsa vs. Gelirleri), Kişinin ne için davet edildiği hakkında bilgi, Adres Yerleşim Belgesi, Telefon ve Mail Bilgileri, Davet edilecekkişinin pasaport ve adresi, anne baba adı vesaire.

Bunları da sevebilirsiniz

Türkiye’den Afganistan’a davetiye” için bir yorum

Bir cevap yazın