Göç idaresine kimlik başvurusu yapan yabancıların kimliği ortalama 30 gün içinde gelir. Göç idaresine dosyalarını teslim edenlerin 7 gün sonra göç idaresi web sietsi üzerindne sorgulama yaparak durumlarını öğrenmelerinin önü açılmıştır. Yabancı vatandaşların ikamet izni kartını sorgulamak için resmi web sitesi adresine giriş yapması gerekmer. Yabancı vatandaşlarının ikamet oturma izni kimliği ortalama olarak 7 ile 30 iş günü içinde verdikleri adrese posta ile gelmeketdir.

Oturma izni kimliği Göç İdaresi tarafından gönderilir. Oturma izni almak için dosyanızı teslim ettiyseniz bu linke tıklayarak ikamet izni başvuru bilgilerinizi girerek sonucunuza ulaşabilirsiniz. Yabancıların ikamet izni kart sonucunu öğrenebileceği web sitesi Göç İdaresinin resmi web sitesidir.

Göç idaresinden kimlik ne zaman gelir?

Göç İdaresi Kimlik Sorgulama Nereden Yapılır?

Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşlarına kısa dönem ikamet izni hakkı verilmektedir. Türkiye’de kısa dönem 1 yıllık ikamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancı ülke vatandaşları vize süresi bitmeden önce oturma izni başvurusu yapmak zorundadır. Türkiye’ye gelen yabancı ülke vatandaşı nasıl ve nereye oturma izni başvurusu yapabilir. Oturma izni başvurusu yapmak için bir adet biometrik fotoğraf ve bir yıllık yabancılara oturma izni için verilen sigorta yaptırarak online başvuru yapabilirsiniz. Yabancılara 1 yıllık oturma izni başvuru linki https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresidir.

Göç idaresinden kimlik ne zaman gelir?

Bir cevap yazın