Türkiye’de yabacılara oturma izni almak kaç para?

Türkiye’de yabancıların ikamet izni alması ve ödeyeci harç ücretleri (paraları) kişilerin ülkesine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak 80 $ harç parası ve 125 kart ücreti olarak tahsil edilir. Türkiye’de yabancıların ikamet izin almak için ödeyeceği paralar aşağıdaki gibidir.

Yabancıların Türkiye’de ikamet izni almak için ödeyeceği harç paraları

  1. Arnavutluk Vatandaşları için Türkiye’de ikamet izni ücretleri; ilk başvuru ilk başvuruda 758 ₺, 80 $ ile 125 ₺ dir. Uzatma ise; 80 $ ve 125 ₺ dir.
  2. Azerbaycan pasaportu ile oturma izni için yatırılacak para ilk başvuru ve uzatmalarda; 80 $ ile 125 ₺ dir. ·  Kırgızistan, Özbekistan, Gürcistan pasaportu ile ikamet izni için yatırılacak para ilk başvuruda; 758 ₺, 80 $ ve 125 ₺ dir. Bu ülkeler uzatma başvurusu için ise sadece 80 $ ve 125 ₺ para yatıracaklardır. 
  3. Rusya Federasyonu pasaportu ile Türkiye’de ikamet izni parası; Başvuru formunun üzerinden yazan tutardır. Yani 250 ₺ ile 125 ₺ dir. Rusya Federasyonu vatandaşları ikamet izni parası olarak ilk başvuru ve uzatmada ikamet izni başvuru formunun üzerindeki paraları ödemelidir.
  4. Türkmenistan pasaportu ile ikamet izni parası ilk başvuruda 758 ₺ ile 125 ₺ dir. Türkmenistan pasaportu ile uzatma harç fiyatı 125 ₺ yatırırlar. 

Yabancıların Türkiye’de oturum izni için verilen tahmini harç ücretleri 1 yıllık hesap edilerek verilmiştir. 2 yıllık başvuru yapanların fiyatları yükselecektir. Başvuru ikamet izni formunun üzerinden yazan harçları ödemelisiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın