Hali hazırda bir oturma izni kartı olan yabancıların ikamet iznini yenileyebilmesi için kartın bitme süresinin 60 günden daha az olması gerekir. Oturma izni uzatmanın birinci koşulu budur. İkamet izni kartınızı yenilemek yani uzatmak için E İkamet sitemi üzerinden online yapmanız gerekir. Oturm izni ranvusu yenileme https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresiüzerinden yapılmaktadır.

Yabancılara İkamet izni uzatma nasıl yapılır?

Önceden bir kimlik almışolan yabancı ülke vatandaşları oturma iznini internet üzerinden uzatabilir. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ linkine giriş yaparak ikamet izni uzatma başvuru yapmak istiyoruz diye bir link var burayı tıklayarak uzatma başvurunuzu yapabilirsiniz. Uzatma başvurunuzu yapabilmeniz için kimlik süresinin bitimine 2 ay kalması gerekir. Oturma izni süresinin bitimine 2 aydan fazla varsa uzatma yapılamaz. Oturma izni başvurunuzu yenilemekiçin yukarıda yazılan kurallara dikkat etmeniz gerekmektedir.

Türkiye'de oturum izni kartı yenileme
Türkiye’de oturum izni kartı yenileme

E ikamet sistemi üzerinden İkamet İzni Uzatma Başvurusu Girişi linkinden bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek oturma izni yenileme yapabilirsiniz. Oturma izni uzatma randevusu aldığınız zaman size verilen tarihte göç idaresinde olmanız gerektiğini unutmayınız.

Türkiye’de oturum izni kartı yenileme

Bir cevap yazın