ikamet izni başvuru yaptım ikamet izni kartım gelmedi nereden öğrenebilirim. Oturma izni ikamet kimliği gelmedi ise çeşitleri sebepleri vardır. Yabancılar için ikamet kartı gelmedi ise büyük sorun demektir. İkamet kartı gelmeme sebepleri nelerdir? Yabancıların İkamet izni kimlikleri onay sürecinden sonra en fazla 10 – 30 gün arası posta ile gönderilir. Oturma izni kimlik başvurunuzu yaptınız eksiksiz evrakları teslim ettiniz ve ikamet kimliği onay mesajı aldı iseniz ikametiniz kısa süre içerisinde adresinize gönderilmektedir.

İkamet kimlik kartım nerede?

İkamet kartın henüz gelmedi, ikamet kimliğim kaç güne gelir, ikamet kartım ne zaman gelecek, ikamet başvuru kimliğim ne zaman gelir, ikamet izni kartım kaç güne gelir, oturma izni kimliğim şimdi nerede nasıl öğrenebilirim?

  • İkamet kartı gelmiş, verdiğiniz adreste olmadığınız için ptt’de kargoda bekliyor olabilir.
  • İkamet kartı onaylanmamış olabilir.
  • İkamet kartının gelmeme sebebi değerlendirme süreci devam ediyor olabilir.
  • İkamet kimliği için eksik evrak vardır, tamamlanmadığı için göç idaresine müracaat etmeniz gerekebilir.
  • Oturma kimliği gelmiş, adres değiştirdiğiniz için ptt’de bekleme süresi bitmiş göç idaresine iade edilmiş olabilir.
  • İkamet kimliğiniz adresinizde ikamet eden başka birine teslim edilmiş olabilir.

Oturum kimliğim gelmedi

ikamet kartım nerede

Oturma izni başvuru sonrası kanuni bekleme süresi bitti ise Göç İdaresini arayarak bilgi alabilirsiniz. Veya e ikamet başvuru sisteminden on-line olarak ikamet kartı sorgulama/ ikamet izni başvuru sorgulama linkinden başvuru sunucunuzu görebilirsiniz. İkamet kimliği onaylandı ise 1 hafta ile 30 gün içinde verdiniz adresi posta ile gönderilir. Oturma izni kimliği henüz vakit geçti gelmedi ise 157 yi arayarak öğrenebilirsiniz. Türkiye’de yabancı İkamet kimlikleri genel olarak 30 gün içinde gönderilir.

İkamet İzni Kimliğim Nerede?

Bütün evrakları teslim ettiniz ise 10 gün sonra ikamet izni başvuru sunucunuzu Göç İdaresi Sen sitesi üzerinden sorgulayınız. İkamet kartı nerede veya hangi aşamada orada yazacaktır. İkamet kimliğim gelmedi nerede olduğunu öğrenmek için göç idaresi arayınız. İkamet kimliğim nerededir?

İkamet başvuru sonucu Göç İdaresi Web sitesi uzerinden bakılabilir.

İkamet kartım gelmedi

İkamet kartım gelmedi” üzerine 4 düşünce

Bir cevap yazın