Bir önceki yıl oturma izni başvurusu yapmış olan yabancılar uzatma başvurularını ne zaman yapacaklardır? Hali hazırda bir ikamet izni kartı bulunan yabancıların; oturma izni uzatmalarını kartın bitimine 60 gün kala başvuru hakkı doğmaktadır. Oturma izni uzatma yaparken kart sürenizin bitimine en az 60 gün kala başvuru yapabilirsiniz. Yani oturma izni kartınızın bitimine 60 günden daha az bir süre kalmaya başladığı günlerde süresi bitmeden başvuru yapmış olmanız gerekmektedir. Oturma izni uzatma başvrusu bitime 1 gün kala bile yapılabilir ama riske atmamak için daha önceden başvuru yapılşması önerilmektedir.

İkamet izni uzatma başvurusu ne zaman yapılır?

Türkiye’den ikamet izni alan yabancı ülke vatandaşlarının ikamet tezkeresini 1 yıl veya 2 yıl daha uzatmak için kartın süresinin bitimine 2 ay kala başvuru yapmaya başlayabilirler. İkamet kimliği uzatma başvuruları kartınızın bitimine 60 gün ve daha az bir süre kalması gerekmektedir. İkamet izni uzatma yapacak yabancıların uzatma sürelerini geçirmemesi önemlidir. Bir gün bile geçmiş olsa uzatma başvusu yapılamaz. İkamet uzatma sürenizi geçirmeden başvurunuzu inetrnet üzerinde yapabileceğinizi unutmayınız

Oturma izni uzatma başvurusu ne zaman yapılmalı?

İkamet izni uzatma başvuruları https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden online olarak yapılmaktadır. İkamet sürenizin sorunsuz devam etmesi için başvuru uzatma günlerinizi dikkatli takip etmenizde yarar vardır. Oturma izni başvurusu uzatma yapılırken bir adet biometrik fotograf ile yabancılara özel ikamet izni uzatma için sağlık sigortası poliçenizin olması gerekmektedir.

Oturma izni uzatma başvurusu ne zaman yapılmalı?

Bir cevap yazın