Gürcistan vatandaşları için oturma izni fiyatları

Gürcistanlılar Türkiye’de 90 gün 3 ay vizesiz kalabilir. İkamet izni harç ücretleri ise 125 ₺ kart aidatı, 80 $ harç, 758 ₺ ilk giriş vize harcı, yaşa göre ortalama 250 ₺ sigorta, 4 foto 30 ₺, kira kontratı noter onaylı 75 ₺ tutmaktadır. Gürcistan vatandaşının ülkemizde ikamet alması için 2021 yılı itibari ile ortalama bu fiyatları ödemesi gerekmektedir. 

Gürcistanlılar için oturma izni randevu alma

Vize süres geçmeden https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine girilerek online oturma izni başvurusu alınmalıdır. 30 ay geçinde ikamet başvurunuz kabul edilmeye bilir. Oturma izni randevuları yukarıdaki göç idaresi web sietsi üğzerinden alınmaktadır. Randevu alırken 1 foto ve sağlık sigortanız hazır olmalıdır. Oturma izni randevu alınca formu yazdırınız; bir süre sonra verdiğiz iletişim adreslerine randevu tarihi gelecektir. Randevu ratihi alırken verildi ise o tarihte göç idarsine gitmeniz gereklidir. 

Gürcistanlıların oturma izni evrakları

  1. Sağlık sigortası
  2. Oturma izni başvuru formu
  3. Pasaport fotokopisi
  4. fotoğraf (4 tane)
  5. Vergi numarası alma
  6. Kira kontratı noter onaylı 
  7. İlk giriş vize harcı yatırma 
  8. Kart aidatı yatırma
  9. Başvuru evrakı üzerindeki harcı yatırma
Gürcistan Vatandaşı ikamet izni ücret listesi

Gürcistan Vatandaşı Deport Kaldırma

Türkiye’den çıkarken vize ihlali yapıp ceza ödemeyenler veya kaçak olarak yakalananlar ülkeden deport edilir. Gürcü vatandaşları çeşitli sebeplerle deport oldu ise oturma izni almak için Türkiye’ye gelemez. Anca bir çalışma izni davetiyesi ile Türkiye’ye gelebilir. Çalışma izni davetiyesi alınca başvurusu kabul olur ise Türkiye’ye girebilir. Gürcistanlının Çalışma izni harç fiyatları 125 ₺ ile 1140 ₺ civarındadır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın