İkamet izni harç bedeli nasıl ödenir?

İkamet harcı (oturma izni harcı) genel olarak 80 $ ve 125 ₺ olarak ödemesi yapılan paraların T.C. Maliye vezneleri aracılığı ile ödenmesi uygundur. Yeni ikamet izni alacak yabancıların ikamet harcını ödemesi için vergi numarası alması gerekmeketdir. Vergi numarası çıkarmak içinde Vergi Dairesine gidilmesi gerekir. İnternet üzerinden alamayanlar vergi dairesi aracılığı ile alır. Dolayısı ile ikamet harç bedelinide vergi numarası ile vergi dairesine öder. ikamet izni bedeli vergi dairelerine yatırılmalıdır.

İkamet izni (oturma izni) kart bedeli nereye yatırılır?

İkamet izni harcını bankalar aracılığı ilede ödeyebilirsiniz. Bankadan yabancılar ikamet izin harcının ikamet teskeresi harcını yatırmak için ödemeye yapacağı tahakkuk numarası ile 9233 kodlu ve Göç İdaresi İkamet Harcı ve 9207 kodlu İkametgâh Tezkeresi ödemesini yapabilir. İkamet teskeresi ödemesi yanlılş yapılırsa geri alınamaz. Aynı gün içinde tahsil edebilirsiniz belki ama üzerinden belirli gün geçtikten sonra iade edilmeyebilir.

İkamet izni harç bedeli nasıl ödenir?

İkamet teskeresi harcı nasıl ödenir? e-ikamet.goc.gov.tr adresi üzerinden harcınızı kred kartı ilede ödeyebilirsiniz. İkamet teskeresi başvuru yaptıktan sonra harç mdeme linkli bulunmaktadır. Bu link üzerinden banka kartı veya kredi kartı ile yabancıların harçları ödenebilmeketdir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın