Kırgızistan Cumhuriyetinde ikamet izni alacak olan Türk vatandaşlarının Kırgızistan’a giriş yapmış olması gerekmekir. Türk pasaportu ile Kırgızistan’da 90 gün kalınabilmektedir. Kısaca İki ülke vatandaşları (Kırgızistan ve Türkiye) 90 güne (3 Ay) kadar seyahatlerinde vizeden muaftır. Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile Kırgızistan Cumhuriyetine vizesiz gidilebilir ve 3 ay kalınabilir. Kırgızistan’da ikamet izni almak isteyen Türk vatandaşı ise Kırgızistan Göç Temsilciliğine müracaat etmelidir.

Vize ihlali yapan Türk vatandaşları Kırgızistan’da sorun yaşabilmeketdir. Kırgızistan’da bir oturma izni başvru işlemi yapmayacaksanız norman vize mafiyetiniz bitmeden önce ülkeden ayrılmanız gerekir.

Kırgızistan'da Oturma izni Nasıl alınır

Kırgızistan Cumhuriyetinde İkamet İzni Alma

Türkiye pasaportu ile Kırgızistan Cumhuriyetine vize alamdan giriş yapılabimekte. Kırgızistan’da yaşamak isteyen vatandaşlarının ikamet izni başvurusunda bulunması gerekir. Kırgızistan yasalarına göre uygun bulunan Türk vatandaşlarına ikamet izni verilmeketdir.

Kırgızistan’da Oturma izni Nasıl alınır?

Kırgızistan’da Oturma izni Nasıl alınır?” üzerine 2 düşünce

 • Kasım 14, 2021, 7:08 pm
  Kalıcı bağlantı

  Kırgızistan da uzun zaman kalmak oturum ve çalışma izni almak için neler yapmam gerekli ayrıca ne kadar ücret ödemem gerekiyor

  Cevapla
  • Kasım 21, 2021, 11:03 am
   Kalıcı bağlantı

   Kırgızistan’a giderek Göç Polisi ile iletişime geçebilir veya Konsolosluktan bilgi alabilirsiniz

   Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir