Türkiye pasaportu ile Kırgızistan Cumhuriyetine vize almadan gidilebilmektedir. Türk vatandaşı Kırgızistan’da 3 ay (90 gün) vizeden muaf olarak kalabilir. Bir hava yolu şirketinde bilet alarak Kırgızistan Cumhuriyetine gidilebilmektedir. Kırgızistan’da önceden vize ihlali yapmamış veya bri sorun yaşamamış iseniz ülkeye girişte sorun yaşamazsınız. Türkiye’den ilk kez Kırgızistan’a gidecek Türk vatandaşları 90 gün vizesiz kalabilirler.

Kırgızistan’da nekadar kalabilirim?

Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile Kırgızistan’a vize almadan gidilebilir ve her iki ülkenin vatandaşlarıda 90 gün kalabilirler. Kırgızistan’da 90 günden fazla kalınması vize ihlali sayılmaktadır. Çıkışta vize ihalinin cezası ödenmelidir. Aksi taktirde takrar girişlerde ülkeye girmenize izin verilmeyebilir.

Türk Vatandaşı Kırgızistan'da ne kadar kalabilir
Türk Vatandaşı Kırgızistan’da ne kadar kalabilir?

Kırgızistan Türkiye Vize süresi; Türkiye Cumhuriyeti pasaportu ile Kırgızistan’a gitmek için vize almanıza gerek yoktur. Türk vatandaşlarına Kırgızistan tarafından 3 aylık vize muafiyeti verilmiştir.

Türkiye, 16 Aralık 1991 tarihinde Kırgız Cumhuriyeti’nin bağımsızlığını tanıyan ilk ülke olmuş ve iki ülke arasında 29 Ocak 1992 tarihinde Kırgızistan’la diplomatik ilişki tesis edilmiştir. 1992 yılı içerisinde karşılıklı olarak Bişkek ve Ankara’da Büyükelçilikler açılmıştır. Türkiye ile Kırgızistan arasındaki 2011 yılında stratejik ortaklık seviyesindeki ilişkiler başta siyasi, ekonomik/ticari, askeri, kültür/eğitim, sağlık, ulaştırma alanlarında olmak üzere çok boyutlu sürdürülmektedir.

Türk Vatandaşı Kırgızistan’da ne kadar kalabilir?

Bir cevap yazın