Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde oturma izni başvurusu yapılabilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde ikamet izni başvurusu online olarak yapılmaktadır. KKTC’de oturma izni başvrusu yapmak için resmi web site üzerinden randevu almanız gerekir. http://icisleri.gov.ct.tr/ KKTC’de oturma izni almak için bu web sitesini kullanabilirsiniz. KKTC oturma izni detayları için aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

KKTC İkamet izni alma

“Başvuru sahipleri online başvuru kaydı bölümünü doğru ve eksiksiz doldurmalıdır. Başvuru kaydını gerçekleştiren kişilere sistem tarafından başvuru kaydı yapıldığına dair SMS gönderilecektir. Bu mesajın içinde başvuru sahibine özel kullanıcı adı ve şifresi gönderilecektir. Başvuru sahiplerine SMS yolu ile gönderilen kişisel şifrenin ilk kullanımda kişiler tarafından değiştirilmesi güvenlik açısından zorunludur. Başvuru sahibi ikamet izin türlerinden kriterlere uygun olan seçeneği işaretleyerek, gerekli bilgileri eksiksiz ve doğru şekilde dolduracaktır. Başvuru sahiplerinin, pasaport ve ikametgah belgesini sisteme yüklemesi zorunludur.

KKTC oturma izni evrakları

Başvuru işlemi tamamlandıktan sonra sistem üzerinden talep edilen evraklar ile birlikte, başvuru sahipleri ikametgahlarına göre işlemlerini tamamlamaları için bölge polis müdürlüklerine randevu verilerek yönlendirileceklerdir.

Türk Vatandaşlarına KKTC’de oturma izni

Talep edilen evraklar ile birlikte bölge polis müdürlüklerinden verilen randevu gün ve saatinde kişilerin hazır olması gerekmektedir. Bölge polis müdürlüğü onayından sonra başvuru sahipleri, sağlık tahlil harcı ve sağlık sigorta primini online sistem üzerinden ödeyecektir. Bu aşamadan sonra başvuru sahipleri ikametgahına göre sağlık kontrolleri için en uygun hastane ve laboratuvarlara yönlendirilecektir.

60 Yaşın üzerindeki başvuru sahibi sadece sağlık sigorta primini yatırmakla yükümlüdür. Başvuru sahibine ait olumlu sağlık raporu muhaceret dairemize ulaşıp, ikamet izni kriterlerine uygunluğu belirlendikten sonra kişiler, son olarak ikamet harcını online sistem üzerinden yatırarak izinlendirilecektir. Başvuru sahibi kişisel şifresiyle sisteme giriş yaparak ikamet izin belgesini çıktı alabilecektir.”

KKTC oturma izni evrakları

  • Pasaport
  • Biometrik Resim
  • Adres Beyanı
  • Aile Bavurusu ile Evlilik Cüzdanı
  • Çocuklar İçin Doğum Belgesi
  • Harçların yatırılması

Kktc’de oturma izni nasil alinir?, Kıbrısa ikametgah nasıl alınır?, KKTC oturma izni kimler alabilir?, KKTC oturma izni online başvuru, KKTC oturma izni randevu alma, KKTC Oturma izni randevu, Kktc Oturma izni randevu nasıl alınır, TC vatandaşı KKTC oturma izni, KKTC oturma izni 2021, Kktc oturma izni kimlere verilir, K.K.T.C oturma izni başvuru,

KKTC oturma izni başvurusu nasıl yapılır?

Bir cevap yazın