Türkiye’de 99 ile başlayan yabancı kimlik numarası olan yabancılar ve hali hazırda aktif ikameti olanlar aşı randevusu alarak aşı olabiliyorlar. Bunun yanında 99 ile başlayan kimlik sahipleri e nabız üzerinden veya direkt hastaneye giderek aşı yaptırabilirler. Peki Türkiye’de kaçak olan ve 99 ile başlayan kimlik numarası olmayanlar ne yapacak. İkamet izni olmayanlar aşı olabilecek mi? Türkiye’ye kaçak yolalrla giren mültecilerin aşı durumu ne olacak?

Oturma izni olmayan yabancılar nasıl aşı olacaklar?

Türkiye’ye kaçak yollarla girmiş kimliği olmayan veya Türkiye’de hiç oturma izni almamış ancakburada yaşamaya devam eden yabancıların oturma izni almaları halinde aşı yaptırmaları mümkün. Türkiye’de kaçak olarak ikameti olmayan yabancılar şu anda aşı olamıyorlar. Aşı olabilmeleri için kendilerinden kimlik numarası talep edilmeketdir. Bu kimlik numarası olmadığı için aşı yapmaları mümkün değildir.

İkamet izni olmayan yabancılar aşı olabilir mi?

Türkiye’de kaçak olanlar kovid19 aşısı olamazlar. Coronavirüs aşısı olabilmek iin yabancıların ikamet kimliği veya kimlik numarası olması gerekmektedir. Daha sonraki zamanlarda kaçakların nasıl bir şekilde aşı yapacağı hakkında mutlaka bir açıklama yapılacaktır. Çünkü azımsanamayacak kadar kimliği olmayan yabancı mülteci bulunmaktadır. Veya hiç ikameti olmayanlar vardır.

İkamet izni olmayan yabancılar aşı olabilir mi?

Bir cevap yazın