İkamet izni başvuru yapma Bağcılar

Çeşitli sebepler ile ülkemizde bulunan yabancılar turizm amaçlı ikamet izni başvruusu yaparak 1 yıl oturma izni alabilirler. Bağcılar’da ikamet izni başvuru işlemleri yaptırmak isteyenler öncelikle randevu almak zorunda. İkamet izni randevusu ise internet üzerinden alınmaktadır. İkamet izni randevusu almak için https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu resmi web siteyi ziyaret etmeniz gereklidir. Yabancıların nasıl oturum izni alacağıda burada yazmaktadır. Bağcılar bölgesinde ikamet izni başvurusu için online randevu almanız mümkündür.

Oturma izni başvurusu Bağcılar

Yabancı ülke vatandaşının ikamet izni talepleri için birinci derecede muhatabı Göç İdaresi’dir. Oturma izni alma, uzatma gibi işlemlerini Göç İdaresi kurumuna ait resmi web siteleri üzerinden yapma zorunluluğu vardır. Bir yabancı ancak bu web sitesi üzerinden randevu talebinde bulunabilir. E İkamet sistemi üzerinden oturma izni randevusu alabilirsiniz.

Bağcılar ilçesinde oturum izni başvuruları, en geç doksan gün içinde sonuçlandırılır. Oturum izinleri, kalış amacına uygun ve her yabancı için ayrı düzenlenir. İkamet izin belgeleri, ikamet adreslerine gönderilmektedir. Oturum izni başvuru ve uzatma başvuruları e-ikamet üzerinden yapılır.

Bağcılar oturum izni, Bağcılar yabancı oturma izni, Bağcılar ikamet başvurusu, Bağcılar yabancılara danışmanlık, Bağcılar e ikamet başvurusu, Bağcılar oturma izni alma, Bağcılar yabancı danışmanlık ajansı, Bağcılar ikamet izni uzatma, Bağcılar oturma izni fiyatları,

Bağcılar yabancı danışmanlık

İkamet izni ilk başvuru, aile ikameti veya ikamet izni uzatma başvuruları için aşağıdaki evraklar talep edilmektedir. Bunun yanında yetkili devlet kurumu sizden ek belgeler talep edebilir. İkamet izni için talep edilen evraklardan bazıları;

  • Başvuru Formu üzerinde yazan vize harcı ödenmiş makbuzu
  • Başvuru formu üzerinde yer alan kart aidatı ödeme makbuzu
  • İlk kez ikamet izni alacaklar için (Vergi Numarası alınması)
  • Noter onaylı kira kontratı veya Adres yerleşim belgesi
  • Oturma İzni Başvuru Belgesi
  • Pasaportun işlem gören sayfalarının fotokopileri
  • Son altı ay içinde çekilmiş 4 adet resim
  • Yabancılar için sağlık sigortası

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın