Danimarka’da yaşamak istiyorum

Türk vatandaşları Danimarka’ya direkt olarak gidemezler. Danimarkaya gitmekisteyen Türkler vizeye tabidir. Peki Danimarka’ya gitmek için neler yapmak gerekiyor. Danimarka’da oturma izni nasıl alınır? Danimarka’da çalışmak için hangi yolları izlemem gerekiyor. Danimarka Schengen vize kapsamında Türkleri kabul etmektedir. Danimarka Göçmenlik başvurusu danimarka’da çalışmak istiyorum Danimarka Göçmenlik Bürosu Danimarka nitelikli Göçmenlik Danimarka vizesi Kaç Günde Çıkar Danimarka Pozitif Liste başvuru Danimarka vize randevu Danimarka işçi alımı 2022 başvuru

Danimarka’ya nasıl vize alınır?

Danimarka vizesi Schengen vizesini öensemeketdir. Yani Schengen vizesi olanlar veya alanlar Danimarka’ya gidebilirler. Danimarka, Schengen işbirliği kapsamındadır. Buna göre, Danimarka Büyükelçiliği tarafından verilen vizeler, normal koşullarda tüm diğer Schengen ülkeleri (Almanya, Avusturya, Belçika, Çek Cumhuriyeti, Estonya, Finlandiya, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, İzlanda, Letonya, Litvanya, Lüksemburg, Macaristan, Malta, Norveç, Polonya, Portekiz, Slovakya, Slovenya ve Yunanistan) için de geçerlidir.

Danimarka’da yaşamak istiyorum
Danimarka’da yaşamak istiyorum

Danimarka Konsolosluğu Türkiye’de Var Mı? Türkiye’de Danimarka konsolosluğu ve temsilcisi vardır. Danimarka oturma izni, çalışma izni, evlilik gibi işlemler için Danimarka Büyükelçiliğine gidilerek bilgi alınmalıdır.

Danimarka’da Biometrik Oturma İzni Alma

20 Mayıs 2012 tarihinde yürürlüğe geçen uygulama nedeniyle, Danimarka’da oturum/çalışma izni başvurularında fotoğraf, parmak izi ve imzanızın dijital ortamda kaydedilmesi gerekmektedir. Size ait bu biyometrik veriler oturum kartınızın üzerinde bulunan elektronik çipte saklanacaktır.

Danimarka Biometrik Oturma İzni Nasıl Yapılır?

Ankara, İstanbul, İzmir ve Antalya’da bulunan vize başvuru merkezlerine oturum izni için başvuru yapmanız gerekmektedir. Bir veya daha fazla parmağımda yara mevcut ise ne olur? Danimarka yasalarına göre, biyometrik bilgi mutlaka biyometrik oturum kartına kaydedilmelidir. Eğer işaret parmağınızda bir yara mevcut ise, diğer bir parmağın izi kaydedilecektir. Parmaklarımda kına var ise ne olur? Parmaklarınızda kına var ise, geçerli parmak izi alınması mümkün değildir. Çocukların da parmak izinin alınması zorunlu mudur? Altı yaşın altındaki çocukların parmak izi alınmamaktadır. Biometrik oturma izni için daha fazla bilgi için >> Danimarka oturma izni linkini izyaret ediniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın