Türkmenistan vatandaşına Türkiye’den davetiye gönderilmektedir. Türkiye’den Türkmenistan vatandaşına turizm davetiyesi, iş davet mektubu, öğrenci davetiyesi gönderilebilmektedir. Türkmenistanlılara davet mektubu göndermekiçin hangi kriterlere dikkatetmeniz gerekir. Türkmenistan Cumhuriyeti Türkiye’den gönderilen davetiyelerle kendi vatandaşlarına izin vermektedir. Davetiyenin içeriği ve amacına göre Türk konsolosluğu vize verebilmeketdir.

Türkmenistan’a iş davetiyesi nasıl gönderilir?

Türkmenistan’a iş avet mektubu göndermek için iki yol vardır. Birincisi Türkmen vatandaşının davetiye ile gelebilmesi için Ev Hizmetleri çalışma izni davetiyesi uygundur. Bunun için evde çocuk, yaşlı veya hasta olması gereklidir. Türk vatandaşı noterden bir davetiye alır taahhütnameli birde iş sözleşmesi hazırlyarak Türkmenistan’a gönderir. Türkmen vatandaşı bu davetiye ile Türk konsolosluğuna gider ve referans numarası alır bu referans numarası ile Türkiye’den online olarak e – imza ile çalışma izni başvurusu yapılır. Onaylanırla kişi gelir onaylanmazsa gelemez. İşyerinde çalışmak isteyen Türkmenlerede bu şekilde davetiye gönderilir.

Türkmenistan Vatandaşına Davetiye Gönderme

Türkmenistanlılara turizm amaçlı davetiye gönderme

Turizm amaçlı davet mektubu ile kişi buraya gelebilir. Turizm amaçlı davetiye yine noterden taahhütname verilerek gönderilir bu en doğru yöntemdir. Farklı davetiyeler için Türkmenistan Konsolosluğu ile irtibata geçebilirsiniz. Türkmenistanlılara Turizm amaçlı davetiye gönderilir ve Türkmenistan izin verirse kişi buraya gelir. Türkmenistan davet mektubu >>

Türkmenistan’da deportlu olan veya giriş yasağı olan Türkmenler turizm davetiyesi ile Türkiye’ye gelemezler.

Türkmenistan’a öğrenci davetiyesi gönderme

Türkmenistanlı bir öğrenciye özel okullarda, üniversitelerden eğitim amaçlı davetiye gönderilmektedir. Ancakçok fazla öğrenci davetiyelerinde sahte evrakolduğu tahmin edilmektedir. Öğrenci kaydı ile Türkiye’ye okumaya gelecekseniz okuldan davetiye alıp veya okula teyit ettirmeniz çok önemlidir.

Türkmenistan Vatandaşına Davetiye Gönderme

Türkmenistan Vatandaşına Davetiye Gönderme” üzerine 2 düşünce

Bir cevap yazın