Yabancılara Oturma İzni Fiyat Listesi 2023

Türkiye’de ikamet – oturum izni alacak yabancıların ödeyeceği harç miktarları aşağıdaki gibidir; Çeşitli ülkelere göre değişmektedir En az ücret ödeyen uzatma başvurularında 354 ₺ ile Türkmenistan’dır. Diğer çoğu ülkenin vize harç ücreti 80 $ dır. E-ikamet sisteminden randevunuzu alabilirsiniz. Adınıza oturum almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası olması gereklidir bu sigortanın poliçe bilgilerini de sisteme kayıt etmeniz gereklidir.

2023 oturma izni fiyatlar ne kadar?

 1. Biometrik foto (4 adet) 30 ₺
 2. İlk giriş vize harcı makbuzu (uzatma için geçerli değildir) 2500 ₺
 3. Kart aidatı yatırma 354 ₺
 4. Oturduğu evin üzerine kira kontratı noter onaylı 70 ₺ – 150 ₺
 5. Oturma izni başvuru formu 100 ₺
 6. Oturma izni harcı yatırma 80 $
 7. Pasaport totokopisi 3 ₺
 8. Sağlık sigortası 1200 ₺
 9. Uzatma ise kimlik fotokopisi 1 ₺
 10. Vergi dairesinden vergi numarası alarak harç yatırma. (ilk başvuru için)

İkamet İzni Harç Fiyat Listesi; Çeşitli ülkelere göre değişmektedir En az ücret ödeyen uzatma başvurularında 354 ₺ ile Türkmenistan’dır. Diğer çoğu ülkenin vize harç ücreti 80 $ dır. E-ikamet sisteminden randevunuzu alabilirsiniz. Adınıza oturum almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası olması gereklidir bu sigortanın poliçe bilgilerini de sisteme kayıt etmeniz gereklidir. Bütün bilgileri tamamladıktan sonra size randevu yeri günü ve saati bildirilir başvuru formunuz 7 sayfalık bir çıktıdır. Bunu yazıcıdan yazdırmanız gereklidir daha sonrasında oturum almak için gerekli olan evraklar ile randevu tarihinizde göç idaresine giderek dosyanızı teslim edebilirsiniz.

Yabancıların Oturma izni Evrakları

Göç İdaresi Genel Müdürlüğünden oturma izni almak istediğiniz zaman sizden başvuruda bulunduğunuz ikamet izni türüne göre evraklar talep edilmektedir. İkamet izni alma işleminiz için hazırlayacağınız evraklar başvuruda bulunduğunuz il müdürlüklerine göre de farklılık gösterebilir. Detaylı bilgi almak ve işlemlerinizi sağlıklı bir şekilde yaptıra bilmek için bizi arayabilirsiniz. E-ikamet sisteminden randevunuzu alabilirsiniz. Adınıza oturum almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortası olması gereklidir bu sigortanın poliçe bilgilerini de sisteme kayıt etmeniz gereklidir. Bütün bilgileri tamamladıktan sonra size randevu yeri günü ve saati bildirilir başvuru formunuz 7 sayfalık bir çıktıdır. Bunu yazıcıdan yazdırmanız gereklidir daha sonrasında oturum almak için gerekli olan evraklar ile randevu tarihinizde göç idaresine giderek dosyanızı teslim edebilirsiniz.

yabancılara ikamet alma fiyatları 2021, yabancılara ourum fiyatları 2022
 • Sağlık sigortası
 • Oturma izni başvuru formu
 • Pasaport fotokopisi
 • fotoğraf (4 tane)
 • Vergi numarası alma
 • Kira kontratı noter onaylı 
 • İlk giriş vize harcı yatırma (uzatma için geçerli değildir)
 • Kart aidatı yatırma

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın