Azerbaycan pasaportu ile ülkemize giriş yapan Azeri Türklerinin Türkiye’de oturma izni ikamet almak için ödeyeceği harç fiyatları şu şekildedir; Azerbaycan’lının oturma izni fiyatları; 80 $ harç yatırma, 354 ₺ kart aidatı; 1200 ₺ sağlık sigortası, 65 ₺ noter onaylı kira kontratı, 4 foto kimlik için, 35 ₺ civarındar. Azerbacan vatandaşı için Türkiye’de ikamet almanın maliyeti bu kadardır. Azerbaycan ülkesi vatandaşları mevcut ikamet izinleri bitmeden e-ikamet sistemi üzerinden başvurularını yapmaları gerekmektedir. Oturma izni süreleri bittikten sonra kaçak duruma düşeceklerinden dolayı uzatma işlemi yapamazlar ve ülkeyi terk etmek durumunda kalırlar. Oturma izni uzatma başvurusunda bulunduğunuzda oturma izni almak istediğiniz süreyi kapsayan yabancı sağlık sigortanızı yapmayı ihmal etmeyin ve poliçe bilgilerini mutlaka sisteme girin aksi durumda ikamet izni alma talebiniz ret edilebilir.

Azerbaycan’lılara İkamet İzni İçin Gerekli belgeler

  • Oturma izni başvuru formu
  • Sağlık sigortası
  • Pasaport totokopisi
  • Uzatma ise kimlik fotokopisi
  • Biometrik fotoğraf (4 tane)
  • Vergi dairesinden vergi numarası alma
  • Oturduğu evin üzerine kira kontratı noter onaylı 
  • Oturma izni harcı yatırma (vergi numarası ile, ilk oturum için)
  • Kart aidatı yatırma

Azerbaycan vatandaşına oturma izni uzatma

Azerbaycan Oturma izni uzatma başvurularında yabancı sağlık sigortası yaptırırken dikkat etmeniz gereken husus poliçe başlangıç tarihinin ikamet izni bitiş süresi ile aynı olmasıdır. Randevunuzu sorunsuz bir şekilde aldıktan sonra sistem tarafından size randevu yeri günü ve saati verilir. Bu tarih ve saatte oturma izni almak için istenen belgeleri hazırlayıp teslim edebilirsiniz. Dosyanızı teslim ettikten sonra ikamet izni uzatma başvurunuz değerlendirme alınır ve sonuç bilgi size kısa mesaj olarak iletilir. Azerbaycan vatandaşına ikamet iznini nereden alır? Oturma izni uzatma başvurunuz olumlu değerlendirilmesi durumunda ikamet izniniz PTT yolu ile adresinize gönderilir. Oturma izni uzatma başvurunuzu yapacağınız zaman sorunsuz ve hiç uğraşmadan işlemlerinizi yaptırmak istemeniz durumunda oturma izin alma konusunda hizmet veren firmamızı arayarak işlemlerinizi yaptırabilirsiniz.

Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de kaç gün kalabilir 2023?

Azerbaycanlının Türkiye'de oturma izni fiyatları

Azerbaycan vatandaşı Türkiye’de 90 gün (3 ay) vizesiz olarak kalabilirler. Azerbaycanlı için İkamet izni almak istediğiniz zaman istenen belgeleri hazırlamanız ve randevunuzun olduğu Göç İdaresi Müdürlüğüne teslim etmeniz gerekmektedir. Randevunuzu sağlıklı bir şekilde oluşturduktan sonra sistem size bir randevu günü ve yeri atar bu randevu gününde ve saatinde oturma izni almak için istenen evrakları hazırlayıp randevunuza direk iştirak ederek dosyanızı teslim etmeniz gereklidir. Dosyanızı teslim ettikten sonra size bir tebliğ tebellüğ belgesi verilir bu başvurunuzun alındığına dair bir belgedir. Azerbaycan Oturma izni alma talebiniz dosyanızı teslim ettikten sonra değerlendirme aşamasına alınır. Sonuç bilgisi cep telefonunuza kısa mesaj yolu ile bildirilir. Onaylanması durumunda kimliğiniz postaya verilir. İkamet adresinizde bulunmanız durumunda ptt görevlisinden kimliğinizi teslim alabilirsiniz. İşlemlerinizi kolaylıkla halletmek detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçip uzman personellerimizden yardım talep edebilirsiniz.

Azerbaycan vatandaşı Türk vatandaşı nasıl olur?

Türkiye’de 5 yıl SGK ile çalışma izni olan, Türk vatandaşı ile en az 3 yıl evli olan, Uzun süre ikamet izni ile Türkiye’de kalanların Azerbaycan vatandaşlarının Türk vatandaşlığına başvuru hakkı vardır. Vatandaşlık başvuruları için nüfus müdürlüklerine giderek başvuru yapabilirsiniz.

Azerbaycan Türkiye Kısa Süreli İkamet İzni

Türkiye’de kısa süreli ikamet izni almak isteyen Azerbaycan vatandaşlarına ikamet izni randevusu almaktayız. Oturma izni ilk başvuru ve oturma izni uzatma başvuruları için bizi arayabilirsiniz. E ikamet üzerinden randevunuzu alarak sigortanızı kestikten sonra oturma izni formu oluşturulmaktadır. Türkiye’de oturma izni başvuru işlemleriniz çin bizi aramanız yeterlidir. Türk soylu oan Azerbaycan vatandaşları kimlik ile Türkiye’ye girme hakkınada sahip olmuştur.

Azerbaycan vatandaşıyım nasıl oturma izni alırım?

Türkiye’ye giriş yapmış olan Azerbaycan vatandaşları E- İKamet https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresine girerek oturma izni randevusu alabilir. Bir foto ve sigorta bilgileriniz ile kısa süreli ikamet izni başvurusunuz bu adresten yapabilirsiniz. Daha fazla destek için 157 yi arayabilirsiniz.

Azerbaycan Vatandaşlarına Oturma İzni Fiyatları

Azerbaycan Vatandaşlarına Oturma İzni Fiyatları” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın