Türkiye’den vize ihlila veya başka sebepler ile deport olmuş Özbekistan vatandaşlarının Türkiye’ye tekrar girmeleri söz konusu değildir. Yani turizim amaçlı vize ile Türkiye’ye giremezler. Türkiye’de kaçakken yakalanmış veya yakalanmadan çıkmış ve hava limanı vize ihlal bürosundan ceza parasını ödemeyenlerde deport omaktadır. Deport olmanın belirli koşulları vardır büyük ihtimal deport olduğunuz kağıtlarda deport kodları yazmaktadır. Özebk vatandaşlaına deport kaldırma hizmet veren çeşitli kurumlar vardır.

Özbekistan vatandaşıyım ceza paramı ödemedim kaç yıl deport oldum?

Türkiye’de kaçak olan kalan Özbekler çıkış yaparken veya yakalnadığı zaman terke davet evrakı kendisine teslim edildiği zaman hava limanı vize ihlal bürosundan cezalarını yatırmazlarsa 5 yıl deport olurlar. Cezalarını yatırırlarsa Türkiye’de kaçak kaldığı sürece deport edileceklerdir. Yani yabancı ülke vatandaşları Türkiye’de kaçak olduğu zaman ceza parasını ödesede deprot olacaklardır. Ceza parasını ödeyerek çıkış yapan Özbekistan vatandaşları kaçak kaldığı süre kadar Türkiye’ye giremezler.

Özbek vatandaşları İçin Deport Nasıl Kaldırılır?

Özbekistan deport kaldırma, Özbekistan vatandaşıyım deport oldum, Özbekistanlıların deport işlemleri

Özbekistan vatandaşına deport kaldırma Vize ihlalinden deport olmuş Özbek vatandaşları Meşruhatlı Vize ile Türkiye’ye gelebiriler. Meşruhatlı Vize çeşitli anlamlara gelir ama Özbek vatandaşları için çalışma izni vizesi denebilir. Bir çok Özbek vatandaşı Türkiye’den doport olduğu zaman çalışma izni başvurusu yaparak Türkiye’ye giriş yapabilmektedirler. Türkiye’den deport olmuş Özbekler için çalışma izni yapılarak deport kaldırma yapılabilir. Kadınlar için deport kaldırmanın en kolay yolu çalışacağı bir işveren bularak ev hizmetleri adı altından çalışacağı kişinin üzerinden çalışma izni başvuru yapmasıdır. Bu doğru bir şekilde yapılırsa çalışma bakanlığı genel olarak ihtiyaç durumuna göre kabul etmektedir.

Özbekistan vatandaşıyım ne kadar deport oldum?

Vize ihlalinden yakalandınız ceza ödemediniz ise 5 yıl deport olursunuz. Vize ihlali yaptınız ceza paranızı ödediniz ise Türkiye’de kaçak kaldığınız sürece deport edilirsiniz. Fuhuştan deport olan Özbek Vatandaşı, Hırsızlıktan deport olan Özbek vatandaşı,Gasptan deport olan özbek vatandaşları en az 5 yıl deport olurlar.

Deport hakkında bilgi almak için Özbekistan’da bulunan Türk konsolosluğuna başvuru yapabilirsiniz. Detaylı bilgi için Türkiye’den 157 yi arayarak ayrıca bilgi almanız mümkündür.

Özbekistan Deport Kaldırma

Bir cevap yazın