2021 yılı itibari ile Türk Vatandaşları Azerbaycan’a vize alman giriş yapabilmektediler. Türk vatandaşlarının Azerbaycan’a vizesiz giriş yapabilmesi için Pasaport veya Yeni Kimlik ile gidebilirler. Türk vatandaşları Azerbaycan’da vizesiz kaç gün kalabilir? 90 gün (3 ay) Türk vatandaşları Azerbaycan’a gitmek için vizeden muaftır. Umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Türkler Azerbaycan’da vizesiz kaç gün kalabilir?

Vize almadan Azerbaycan’a gidebilen Türk Vatandaşları 90 gün Azerbaycan’da kalabilirler. Daha uzun kalmak isteyenler Azerbaycan’da oturma izni için başvuru yapmak zorundadır. Türk vatandaşları Azerbaycan’da vizesiz kaç ay kalabilir? 90 gün (3 ay) Türk vatandaşları Azerbaycan’a gitmek için vizeden muaftır. Türkler Vizesiz Azerbaycan’a Gidebilir Mi? Umuma mahsus, hizmet, hususi ve diplomatik pasaport hamilleri 90 güne kadar vizeden muaftır.

Türkiye’den Azerbaycan’a karayolu ile nasıl gidilir?

Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması yoktur. Azerbaycan’a gelen vatandaşlarımız Bakü Haydar Aliyev Havaalanı veya Gence Uluslararası Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler. Bu nedenle Azerbaycan’a kara yoluyla gelecek vatandaşlarımızın vizelerini Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir.

Türkler Azerbaycan'da vizesiz kaç gün kalabilir

Azerbaycan’dan Türkiye’ye karayolundan yapılacak seyahatler İran veya Gürcistan üzerinden yapılabilmektedir. Yolculuğun Gürcistan üzerinden yapılması durumunda, anılan güzergahta tamir bakım servisi bulmakta karşılaşılan zorluk nedeniyle, vatandaşlarımızın araç bakımını yola çıkmadan yaptırmaları yerinde olacaktır. Bakü-Kırmızı Köprü (Azerbaycan-Gürcistan sınırı) arası yaklaşık sekiz saatte alınabilmektedir. Kırmızı Köprü-Tiflis arası 45 dakika sürmektedir. Kalite açısından benzin ihtiyacının büyük istasyonlardan giderilmesi ve Azerbaycan’ın para birimi Manat bulundurulması uygun olacaktır. Yolculuğun İran üzerinden yapılması durumunda, Bakü-Astara (Azerbaycan-İran sınırı) arası yaklaşık beş saat, Astara-Gürbulak Sınır Kapısı arası ise üç saat sürmektedir.

Azerbaycan Türklerden Vize İstiyor Mu?

Bir cevap yazın