Yabancılara Seyahat Planı Hazırlama

Yabancılar İçin Seyahat Planı Nedir? Göç İdaresi Genel Müdürlüğü tarafından yabancılardan bazen seyahat planı istenmeketdir. Seyahat planı genelde turizm firmaları tarafından düzenlenir. Kısaca yabancılar için seyahat planı kişinin 12 ay boyunca nerelerde olacağı ve nereleri gezeceği hakkında bilgi vereceği yazılı bir belgedir. Bu belgenin hazırlanışı aşağıda verilmiştir. Turizm amaçlı oturma iznine başvuru yapan yabancılardan 2022 itibari ile seyahat planı belgesi gerekir.

Oturma izni seyahat planı örneği

Seyahat planının içine aylık veya üç aylık belirli bölgelerde yapacağınız turizm amaçlı gezinizi ayrıntılı yazabilirsiniz. Yabancılara Türkiye’de göç idaresi turizm amaçlı ikamet izinleri için yabancıya seyahat planı gerekebilir. Seyahat planı nasıl haırlanır? Yabancının Türkiye’de nerede, ne zaman ve ne süreyle kalacağını beyan etmesidir. Yabancının kendisi bir seyahat planı hazırlarsa Göç İdaresi gerekli görülmesi halinde bilgi veya belge sunmasını isteyebilir. Seyahat planı word Sosyasında bir A4 dosyasına hazırlanmalıdır. ikamey izni alak için talep edilen seyahat planı genel olarak şu şekilde hazırlanır.

Yabancılara Seyahat Planı Hazırlama

Yabancıların seyaht planı içeriğini bir örnekle şu şekilde açıklayabiliriz. Kalacağım yer bir arkadaşımın evidir. (Evin Adresi) Kalacağınzı yer bir otel ise otel adresi veya rezervasyon bilgileri. Ocak, Şubat, Mart, Nisan aylarından İstanbul’un çeşitli tarihi ve turistlik yerlerini gezilecektir. Mayıs, Haziran ayları Eğe Bölgesi Turu. Eğe Bölgesinde kalacağınız yerin adresi veya otel adı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın