Oturma izni olmayan yabancılar ceza

Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre oturma izni olmayan yabancı ülke vatandaşlarına ceza çıkmaktadır. Yabancılara çıkacak vize ihlal cezası nerede ödenir? Oturma izni olmayan yabancılar çıkarken cezaları nasıl yaptıracak? Vize ihlali yapmış yada çeşitli sebepler ile ikamet alamamış red olmuş veya ülkeye kaçak olarak giriş yapan yabancıların ceza ödemesi gerekir.

Oturma izni olmayan yabancılar nereye ceza öder?

Türkiye’de kaçak olarak duran bütün yabancılar çıkış yaparken ceza ödemek zorundadır. Vize ihlali yapan yabancıların cezaları nasıl öder? Havalimanı vize ihlal bürosundan kaçak kaldığı sürenin cezası hesap edilir ve yabancıya bildirilir. Cezayı ödemeden çıkan yabancılar deport veya giriş yasağı cezası alır. Vize ihlal cezası ödeyen yabancılar ise kaçak kaldığı süre boyunca giriş yasağına tabi olur.

Oturma izni olmayan yabancının ceza ücreti; Türkmenistan vatandaşları 830 ₺ civarında bir ceza öder. Özbekistan, Azerbaycan, Kırgızistan, Kazakistan, İran, Gürcistan, Afganistan ve diğer ülke vatandaşları kaçak kaldığı yıllar hesap edilir ve cezası tahsil edilir.

Oturma izni olmayan yabancı cezasını nasıl öğrenir?

Ne kadar ceza ödeyeceğinizi 157 yi arayarak veya çıkış yapmadan bir kaç gün önce havalimanı vize ihlal bürosunu giderek öğrenmeniz gerekir.

Bunları da sevebilirsiniz

Oturma izni olmayan yabancılar ceza” için bir yorum

Bir cevap yazın