Almanyada oturumu olan Türkiye’de ne kadar kalabilir?

Federal Almanya’da oturma izni olan Türk vatandaşı Türkiye’de kaç ay veya kaç gün kalabilir? Almanya’nın oturum iznini alan kendi ülkesinde veya başka bir ülkede en fazla kaç gün kalabilir? Almanya’da oturumu olanlar 180 günde 90 gün kuralına tabidir. Yani Almanya’da oturumu olanlar Türkiye’de 6 ayda en fazla 3 ay kalabilir. Federal Almanya’nın yasalarına ve göçmenlik politikasına göre durum bundan ibarettir.

Almanya’da ikamet edenler Türkiye’de kaç gün kalır?

Çalışma izni veya çeşitli sebepler ile Almanya’nın 16 eyaletinden herhangi birinde oturumu olanlar kendi ülkelerinde 6 ay boyunca sadece 90 gün (3 ay) kalabilir. Bu süreyi ihlal edenlere farklı yaptırımlar uygulanabilir. Almanya’da bir Oturum İzni aldınız veya Almanya’da çeşitli sebepler ile kısa ve uzun süreli ikamet etme hakkınız var ise başka ülkelerde ne kadar kalacağınız hakkında bilgi alınız.

Alman oturum izni olanlar başka ülkede ne kadar süre kalır? Yukarıda söylediğimiz gibi genel olarak kural 180 günde 90 gündür. Fakat çıkış yapmadan önce +49 911 943-0 bu telefon numarasından veya bağlı olduğunuz İkamet aldığınız eyaletlerin göçmenlik ofislerinden bilgi almanız önerilmektedir.

Almanya’da herhangi bir eyaletinde veya şehrinde oturum izni olan Türk vatandaşı kendi ülkesinde ne kadar kalacağını bilmesi ve güncel kanunları takip etmesi kendi yararına olacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Almanyada oturumu olan Türkiye’de ne kadar kalabilir?” için bir yorum

Bir cevap yazın