Türk vatandaşlarının Türkiye’nin sınır kapısından Iğdır’dan Nahçıvan’a girebilmeleri mümkündür. Nahçıvan’a gidecek Türk Vatandaşlarının yanında pasport olması gerekmektedir. Nahçıvan Özerk Cumhuriyetine giriş yaparak 15 boyunca turizm amaçlı kalınabilir. Nahçıvan Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyettir. Türk vatandaşları Nahçıvan’da kaç gün kalabilir? Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’ne 15 günden fazla kalmak üzere gelen vatandaşlarımızın giriş yaptıkları tarihten itibaren 15 gün içerisinde Devlet Migrasya Hizmeti’ne başvurmak suretiyle adres kaydı yaptırmaları gerekmektedir. Aksi takdirde ülkeden çıkarken 400 Manata varan para cezası uygulanmaktadır.

Nahçıvan Azerbaycan neden ayrı?

Nahçıvan ile Azerbaycan Cumhuriyeti arasında kara bağlantısı olmadığı için özerk bölge olarak kalmıştır. Ayrıca Nahçıvan’ın uluslararası sorunlarda Türkiye’nin garantörlüğü vardır. Nahçıvan Azerbaycan Devletine bağlı özerk bir alandır.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nin Toplam Nüfusu

nahçıvan türklerden vize istiyor mu

Nahçıvan Şehrinin toplam nüfusu; 452.000 dir. Bu nüfusun dağılımı şu şekildedir; Nahçıvan Şehri: 93.000, Babek Rayonu; 75.000, Sederek Rayonu; 16.000, Şerur Rayonu; 115.000, Şahbuz Rayonu; 25.000, Culfa Rayonu; 46.000, Ordubad Rayonu; 50.000, Kengerli Rayonu; 32.000 dir.

Nahçıvan Vizesi

Azerbaycan’a bağlı özerk bir cumhuriyet olan Nahçıvan; Güney Kafkasya’da, TürkiyeErmenistan- İran sınırlarının kesişim noktasında yer alır. Tarihi İpek yolu üzerinde bulunan ve önemli bir geçiş noktası olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti, kuzey ve kuzeydoğudan Ermenistan Cumhuriyeti (224 km), kuzeybatıdan Türkiye Cumhuriyeti (11 km) batı ve güneybatıdan ise İran İslam Cumhuriyeti (163 km) ile çevrilidir.

Nahçıvan’a Gitmek İçin Vize Gerekli Mi?

Bir cevap yazın