Oturma izni için banka hesabında para olması gerekiyor. İkamet izni için bankada kaç lira olmalı?, oturma izni için banka hesabı gerekli mi?, ikamet izni için bankada kaç param olmalı, yabancılara oturma izni için banka hesabı gerekli mi? Kısa dönem ve öğrenci ikamet izinlerinde idarece bilgi ve belge talep edilmedikçe yabancının beyanı yeterlidir. Aile ikamet izninde destekleyicinin, toplam miktarı asgari ücretten az olmamak üzere ailedeki fert başına asgari ücretin üçte birinden az olmayan gelirinin olması şarttır. Uzun dönem ikamet izninde ise yeterli ve düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Yeterli ve düzenli bir gelirin tespitinde ise aylık asgari ücret tutarında gelirinizin olması kabul edilebileceği gibi, gelir getiren bir taşınmazınızın bulunması, banka hesabınızda ülkemizde geçiminizi sağlamaya yeteceğine kanaat sağlayan paranızın bulunması gibi durumlar da kabul edilebilmektedir.

Oturma izni almak için banka hesabı gerekli mi?

Bazı durumlarda oturma izni ikamet randevusu için banka hesap dökümü istenebilmektedir. Son 6 aylık banka dökümünüzü bankadan alarak kuruma teslim edebilirsiniz. Aile ikamet izninde destekleyicinin, toplam miktarı asgari ücretten az olmamak üzere ailedeki fert başına asgari ücretin üçte birinden az olmayan gelirinin olması şarttır. Uzun dönem ikamet izninde ise yeterli ve düzenli bir gelirinizin olması gerekmektedir. Yeterli ve düzenli bir gelirin tespitinde ise aylık asgari ücret tutarında gelirinizin olması kabul edilebileceği gibi, gelir getiren bir taşınmazınızın bulunması, banka hesabınızda ülkemizde geçiminizi sağlamaya yeteceğine kanaat sağlayan paranızın bulunması gibi durumlar da kabul edilebilmektedir.

oturma izni için banka hesabı gerekir mi

Yabancıların oturma izni başvuru sırasında banka hesabı istenebilir. Banka hesabı isteyen göç idaresine banka hesaplarınızı götürmeniz gerekir. Yabancılardan istenen banka hesap dökümü ile alakalı güncel bilgileri almak için YİMER 157 yi arayın.

İkamet İzni almak İçin bankada ne kadar param olması gerekir?

Bir cevap yazın