Türk pasaportu ile bilindiği üzere Almanya’ya gitmek için vize gerekmektedir. Almanya Türk vatandaşları için vize olmadan ülkeye giriş izni vermemektedir. Almanya’da Türk vatandaşı için kolay oturma izni alma yolu Alman vatandaşı ile evlilik yapmaktır. Veya Almanya’da yaşayan Türk vatandaşları ile de özelikle oturma izni veya vatandaş olanlar veya çalışma izni olanlar için geçerlidir. Almanya’da ikamet izni alarak kalmanın birinci kolay yolu evlilik ile yapılabilmektedir.

Almanya’da oturma izni alabilmek için belirli bir seviyede Almanca bilmeniz gerekmektedir. Uyum sorunu yaşamamak ve hızlı adapte olmak için Alman hükümeti bunu gerekli görmektedir. Almanya hiç kimseye basit bir şekilde oturma izni vermemektedir. Mutlaka belirlediği kurallara uyulmalı ve bütün belgerin eksiksiz olmasını istemektedir.

Alman vatandaşlığına nasıl geçebilirim?

Almanya politika ve kanunlarına göre çifte vatandaşlık olmuyor. Türk vatandaşları Alman vatandaşlığına başvuru yapmak isterse Türk vatandaşlığından vaz geçmek zorunda kalacaktır. Almanya vatandaşlığı için Almanya’da en az 8 yıl oturum izni ile kalmanız gerekmeketdir. Ve Almancanızın iyi olması faydalı olmaktadır. Almanya vatandaşlık başvurusunda Almanca B1 seviyesinde hazırlanmış, 33 sorudan oluşan 60 dakika süren bir teste girmeniz gerekmeketdir. Alman vatandaşlığı için girdiğiniz bu sorulardan en az 17 tanesine doğru cevap vermeniz başarılı kabul edilmektedir.

Almanya oturma izni başvurusu
Almanya oturma izni başvurusu nasıl alınır?

Almanya uzun dönem oturma izni; Türk vatandaşlığından çıkmak istemiyorsanız Almanya’da uzun dönem oturma izni almanız yararlı olabilir. Bunun için maddi duurmunuz yeterli olmalı, adli scil kaydınız temiz olmalı, Almancanız iyi olmalı ve Almanya’da geçinebilecek bir işinizin halen devam etmesi gereklidir.

Almanya’da Oturma İzni İçin Mavi Kart Nasıl Alınır?

Avrupa Birliği Vatandaşı olamyan diğer ülke vatandaşlarının Almanya’da en az 49.000 € veya üzeri bir yıllık geliri olanlar 33 aylık resmi çalışma sonucunda Almanya mavi kart sahibi olabilir. Mavi Kart alabilmek için yıllık gelir hesap edilirken bazı mesleklerde fiyat düşebilmektedir. Alman Mavi Kartı almak isteyenler için Almancası B1 dil seviyesinde olanlar 21 ay çalıştıktan sonra mavi karta başvuru hakkı kazanabilmektedir. Almanya’da kendiniz iş kurdunuz ise 3 yıl içinde mavi karta başvuru hakkınız olabilmeketdir.

Yeşil Pasaportlular Almanyaya gidebilir mi?

Yeşil pasaportu olanlar Almanya’ya gidebilmektedir. Türk vatandaşlarının yeşil veya hizmet pasaportu var ise Almanya vize vermektedir. Yeşil Pasaport ile Almanya’ya gidebilirsiniz. Almanyada süresiz oturum almak icin neler gerekli?, Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2021?, Almanya’da oturum nasil iptal olur?, Almanya’da oturum almanın en kolay yolu 2021, Almanya’da oturum almanın en kolay yolu 2021, Almanya’da oturum izni uzatma, Almanya’da oturum izni almak icin ne kadar yatirim yapmaliyim, Almanya’ya yerleşmek 2021, Almanya’da ev alarak oturma izni, Almanyada oturum almak için kaç yıl evli kalmak gerekiyor 2021, Almanya’ya yerleşmek, Almanya mavi kart, Alman mavi kart nasıl alınır?

Alman vatandaşı ile evli olanlara oturma izni vatandaşlık

Türk vatandaşları ve diğer yabancılar için Alman vatandaşı ile evlenrek Alman vatandaşlığına başvurabilmek için en az 2 yıl evli kalmış olmanız gerekmeketdir. Bu arada vatandaşlığa başvuru ktiterlerinden biride Almanya’da 3 yıl boyunca ikamet etmeniz veya yaşamanız zorunludur.

Almanya’da oturum almanın en kolay yolu

Almanya’da oturum almanın en kolay yolu” üzerine bir düşünce

Bir cevap yazın