Almanya Covid19 testi istemektedir. Almanya’ya giriş yapacaklara ayrıca karantina uygulaması da yapılabilmektedir. Almanya’ya seyahat etmek isteyenlerin internet üzerinden bir form doldurmaları gerekmeketdir. Almakya’ya giriş yapmadan önce bu formu doldurmuş olmanız gerekmeketdir.

Alman’ya giriş yapasaksanız bu site üzerinden form doldurulması gerekmeketdir. www.einreiseanmeldung.de

Almanya’da, karantina düzenlemelerini her federal eyalet bağımsız olarak belirler. Federal eyaletler, kendilerine sunulan yönetmelik örneğini temel alarak, kendi düzenlemelerini yürürlüğe soktular.

Almanya Covid19 testi istiyor mu?
Almanya Covid19 testi istiyor mu?

Yeni yönetmelik örneği önemli değişiklikler içerdiğinden, ülkeye giriş yapmadan önce gideceğiniz federal eyalette geçerli olan karantina/test düzenlemelerini dikkatlice okumanızı rica ederiz. Bu bilgileri, eyaletlerin sağlık bakanlıkları veya senato yönetimlerinin web sitelerinde bulabilirsiniz. Yeni düzenlemeler ile ilgili olarak aşağıdaki bilgileri dikkate alınız.

Almanya’da Karantina Uygulaması Var Mı?

Yeni yönetmelik örneği uyarınca, genel olarak aşağıdaki hususlar geçerlidir: Almanya’ya giriş yapmadan önceki 10 gün içinde bir risk bölgesinde, vaka sayısının çok yüksek olduğu bölgede ya da virüs varyantına rastlanan bölgede bulunduysanız,

  • Almanya’ya giriş yapmadan önce www.einreiseanmeldung.de sayfası üzerinden kayıt olmanız ve kayıt onayının belgesini yanınızda bulundurmanız gerekmektedir
  • Ülkeye girişten önce ya da hemen sonra Coronavirüs SARS-CoV-2 enfeksiyonuna karşı test yaptırmalısınız,
  • Almanya’ya giriş yaptıktan sonra doğrudan varış yerinize gitmelisiniz ve orada 10 gün boyunca ev karantinasında kalmalısınız.

Almanya Covid19 testi istiyor mu?

Bir cevap yazın