Oturma izni, ikamet başvurusu yapmak isteyen yabancıların internet üzerinden başvuru yapması gerekir. Sultangazi’de ikamet randevuları web sitesi üzerinden alınır. Yabancı kişisel bilgileri ile giriş yaparak oturma izi alabilir veya ikamet tezkeresini uzatabilir. Başvuru yapmayı bilmiyorsanız bir yakınızdan veya bilen bir kişisen destek alabilirsiniz. Sultangazi ilçesinde ikamet izni başvurusu https://e-ikamet.goc.gov.tr/ üzerinden alınmaktadır. Göç İdaresinin resmi web sitesidir.

İkamet İzni Uzatma Başvurusu Sultangazi

İstanbul’da Sultangazi ilçesinde ikamet eden yabancı ülkenin vatandaşları oturma izni başvurusunu vize süresi bitmeden yapar veya kimlik süresi bitmeden uzatma yapar. Oturma izni başvurusu yapılınca başvuru formunun çıktısını almayı unutmayınız. Giriş bilgileri ve başvuru numarası size daha sonra gerekebilir. O yüzden ikamet izni almak için bilgilerinizi özellikle miletişim bilgileriniz doğru yazmanız gerekmektedir.

Sultangazi yabancı oturma izni danışmanlık

Sultangazi Yabancı Danışmanlık Şirketleri

Oturma izni başvurusu yapan ve kimliğini alan yabancı Sultangazi’de çalışma izni yapabilir. Çalışma izni yapılabilmesi için yabancının ikamet kimliğinin olması gerekir. Oturma izni kimliği olmayanlar çalışma izni alamazlar. Sığınam ve mülteci kartı olanlar bazı durumlarda çalışma izni yapabilir. Yabancı ülkeli birine çalışma izni yapmak için 170 nolu telefonu arayarak ön bilgi alamıza büyük fayda olacaktır.

Sultangazi’de Yabancı ikamet izni alma

Yabancılara çalışma izni yapılması için ikamet izni kimliğinin olması gerekmektedir. İkamet izni kimliği olmayanların çalışma izni yapması mümkün değildir. Sultangazi yabancı çalışma izni başvurusu için iligili kurumlarla görüşme yaparakşartların uyup uymadığını kontrol ediniz.

Oturma izni başvrusu için başvuru formu, pasaport, adres kira kontratı, sağlık sigortası ve formunuzda yazılı harçların yatırılması gerekir.

Sultangazi’de yabancı oturma izni

Bir cevap yazın