Silivri Yabancı İkamet izni Başvurusu

Silivri e ikamet izni başvurularıinternetortamından yapılır. Oturma izni için İnternet üzerinden yabancılar başvuru yapabilir. Yabanclara oturma izni başvurusu için internet üzerinden randevu alınabilir. Silivri’de oturma izni için göç idarsi web sitesi kullanılmaktadır. Resmi web sietsi üzerinden randevu formu oluşturabilirsiniz. Silivri’de yabancı e ikamet izni https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden alınmaktadır.

Silivri’de Kaçaklara oturma izni veriliyor mu?

Silivri’de ikamet izni başvuruları resmi olarak giriş yapılmış olması şartı lazımdır. Kaçakolanlara oturma izni başvruusu yapılamaz. İstanul’da kaçak olarak yakalanan yabancılar Silivri toplama merkezine götürülmektedir. Silivri geri gönderme merkezine alınan yabancılar ya ülkesine gönderilir veya çıkış giriş kağıdı verilir. Silivri ilçesinde oturma izni almak isteyenler ise göç idaresi web sitesi üzerinden işlem yapabilirler.

Yabancılara Çalışma İzni, Silivri e ikamet danışmanlık

Oturma izni uzatma ve ilk başvuru randevuları online olarak göç idaresi web sietsi üzerinden alınmaktadır. Randevu alırken bilgilerinizi doğru bir şekilde doldurmanız gerekir. Rande formu ile birlikte ilgili göç idaresine verilen tarihte gidilmesi gerekmektedir.

Yabancılara çalışma izni başvuru yapma Silivri

Yabancıların çalışma izni için oturma izni kimliği olması gerekir. Oturma izni kartı olan yabancılar çalışma izni yaptırabilir. İşyeri veya ev hizmetlerinde yabancılara çalışma izni başvurusu yapabilirsiniz. Silivri’de yabancı çalışma izni çalışma bakanlığı web sitesi üzerinden online olarak yapılmaktadır.

Oturma izni başvurusu için hazırlanamsı gereken bazı evraklar vardır. fotoğraf, sağlık sigortası, harçların yatırıldığına dair makbuz, kira kontratı, pasaport ve varsa ikamet kimlik belgeleri gerekli olabilmektedir.

Silivri’de Oturma izni başvuru hakkında bilgi almak için 157 Silivri’de çalışma izni başvurusu için 170 nolu telefonları arayarak bilgi alabilirsiniz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın