Oturma izni almak isteyen yabancıların vize ile giriş yapması şartı vardır. Türkiye’nin ülkeniz için uyguladığı vize muafiyeti süresini doldurmadan vize ihlali süresini geçirmeden oturma izni alabilirsiniz. Yabancı e ikamet izni internet üzerinden alınır. Bir yabancının ikamet izni randevusu alabilmesi için resmi kurumum web sitesini ziyaret etmedi gerekir. Sarıyer’de ikamet izni başvurusu yapmak isteyenler https://e-ikamet.goc.gov.tr/ bu adersten randevu alabilirler. Randevu yabancının kişisel bilgileri ile alınır.

Sarıyer oturma izni uzatması; Yabancı ülke vatandaşı ikamet izni süresi bitmeden daha fazla ülkede kalmak ister ise Türkiye’nin göç idaresi web sitesi üzerinde kimlik süresi bitmeden başvuru yapmakzorundadır. Uzatma başvurusuda internet üzerinden yapılmaktadır. Yabancı uzatma başvursu için ve ilk başvuru için bir adet foto ve yabancılara özelsağlık sigortası yanınızda olmalıdır. Oturma izni başvuru ve öeşitli sorunlarınız için 157 yi arayarakbilgi almanız mümkün.

Sarıyer Yabancı İkamet İzni Başvuru

Sarıyer’de yabancılara çalışma izni alma

İşyerinizde veya evde bir yabancı çalıştırmak istiyorsanız ve bu yabancı Türkiye’de ise ikamet izni kimliği olmak zorundadır. Yabancının ikamet izni başvurusu var ise çalışa izni yapılabilir. SARIYER’de çalışma izni başvurusu için e imza ve belirli süreli sözleşme ise yabancının ikamet izni, adres yerleşim yeri belgesi gereklidir. Yabancılara çalışma izni için 170’i arayabilirsiniz.

Oturma izni Sarıyer

Yabancıların oturma izni başvurusu için bazı evaklar vardır. Oturma izni ikamet randevusuna gidilirken şu evraklar size gereklidir. Başvuru formu, 4 foto, ikamet harçları, adres yerleşim belgesi, pasaport fotokopisi, sağlık sigortası vb.

Sarıyer Yabancı İkamet İzni Başvuru

Bir cevap yazın