Ülkemizde yabancılar için oturma izni – ikamet başvurusu göç idaresi web sitesi üzerinden yapılmaktadır. Göç idaresi sitesi üzerinden kişisel bilgilerinizle aşağıdaki adreslerden randevu alabilirsiniz. İkamet izni talepleri Göç İdaresi Genel Müdürlüğünün kurumsal internet sitesinde (https://www.goc.gov.tr/) yer alan e-ikamet modülü üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca ikamet başvurusu yapmak için e-ikamet randevu sistemine https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden de ulaşabilirsiniz. Web tarayıcılarında reklam vererek ilk sırada karşımıza çıkan com, com.tr vb. uzantılı ikamet sitelerinden ikamet verilmemekte olup bu tür siteler hukuka aykırı bir şekilde yabancıların kişisel verilerine ulaşmakta, hukuksuz bir şekilde iş takibi yapmakta ya da ikamet başvurusu yapma vaadiyle kişileri dolandırmaktadır.

Oturma izni nasıl alınır?

Aracı, iş takipçisi, komisyoncu gibi isimlerle anılan üçüncü kişilerle hizmet yürütülmemekte olup bu kişilere itibar edilmemelidir. Başvuru sırasında veya sonrasında hiçbir şekilde bireysel ya da şirket banka hesabına para yatırılması usulü bulunmamaktadır. İkamet izni harç bedeli, belge bedeli ve tek giriş vize harcı ile diğer alacakların takip ve tahsilatı vergi dairesi müdürlüklerince yapılmakta olup, vergi, harç, ceza ve diğer alacaklar vergi daireleri vezneleri haricinde belli bankalar üzerinden tahsil edilmektedir. 01.01.2020 tarihinden itibaren Bankalar vasıtasıyla yapılacak vergi tahsilatına ilişkin duyuru metni için tıklayınız. https://www.gib.gov.tr/

Yabancılara ikamet randevusu nasıl alınır?

yabancılara ikamet izni alma

internet sitesinde (https://www.goc.gov.tr/) yer alan e-ikamet modülü üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca ikamet başvurusu yapmak için e-ikamet randevu sistemine https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresinden de ulaşabilirsiniz. Web tarayıcılarında reklam vererek ilk sırada karşımıza çıkan com, com.tr vb. uzantılı ikamet sitelerinden ikamet verilmemekte olup bu tür siteler hukuka aykırı bir şekilde yabancıların kişisel verilerine ulaşmakta, hukuksuz bir şekilde iş takibi yapmakta ya da ikamet başvurusu yapma vaadiyle kişileri dolandırmaktadır.

Türkiye’de Oturma İzni nasıl alınır?

Bir cevap yazın