Nijerya Vatandaşlarına Oturma İzni

Nijerya vatandaşları Türkiye’ye turizm amaçlıvize ile gelemezler. Yani Nijerya’dan ülkemize gelmekiçin vize gerekmeketdir. Umuma Mahsus Pasaport hamili Nijerya vatandaşları vizeye tabidir. Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Nijerya vatandaşları da vizeye tabidir. Türkiye’de ikamet izni randevu başvurusu ve ikamet izni kimliklerini T.C. İçişleri Bakanlığına bağlı Göç İdaresi vermektedir. Dolayısı ile ikamet izni almak için resmi web sitesini kullanmanız gerekmektedir. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adresi üzerinden Nijerya vatandaşları yabancılara ikamet izni randevusu alabilirler. Yabancı kendi bilgileri ile oturum izni randevu formu oluşturur ve bir kopyasını yanına alır.

Nijeryalılara ikamet izni nasıl alınır?

Ülkemizde yabancı vatandaşın oturma izni alması için resmi göç idaresi web sitesi üzerinden giriş yapması gerekir. Onlie randevu alabilir. İkamet izni randevunusu kendi başınıza alamıyorsanız 157 yi arayabilir veya bilin bir kişi / kurumlardan destek alabilirsiniz. Nijerya vatandaşları İkamet izni randevusu alırken sistem üzerine bütün bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurmanız gerekmekir. Sebebi ise mesela; iletişim bilgilerinize daha sonra mesaj ve mail ile randevu tarihi gönderilecektir. Randevu başvurusu üzerinden 20 gün geçti ve ikamet izni tarihi belli olmadı ise telefonla arayarak bilgi alabilirsiniz.

nijerya oturma izni alma

Nijerya pasaportu ile oturma izni randevusu nasıl alınır?

  1. İnternet üzerinden alınmış ikamet izni randevu formu
  2. İkamet izni randevusu alırken yazılan adrese noterden kira kontratı yapılması
  3. İkamet izni başvurusu için geçerli yabancılara özel sağlık sigortası
  4. Son altı ay içinde çekilmiş 4 tane biometrik fotoğraf
  5. İkamet izni başvuru formu üzerinde yazan harçların vergi dairesine yatırıldığına dair makbuz
  6. Pasaport ve işlem gören sayfaların fotokopisi
  7. İkamet randevusu uzatma ise önceki kimlik kartının fotokopisi

Nijerya vatandaşına oturma izni kaç günde çıkar?

Yabancıların ikamet izni kaç günce çıkmaktadır? Öncelikle oturma izni ikamet başvurusu randevu alınır. Randevu alındıktan bir süre sonra ikamet izni randevu tarihi belirlenir. Türkiye’de şu sıralar ikamet izni başvurusu yapma randevu alma ve ikamet kimliği onaylandığı zaman ptt kargo ile gönderme dahil 30 gün içinde kimlik elinize ulaşabilmektedir.

Kaçak olan Nijerya vatandaşı ikamet izni alabilir mi? Çeşitli sebeplerle vize süresini ihlal etmiş veya oturma izni uzatma vakti geçmiş olanların oturma izni almaları zordur. İkamet izni almak için vize sürenizi geçirmeyin, ikamet izni uzatmak için e ikamet sistemi üzerinden uzatma başvurusu yapıpınız.

Nijerya vatandaşlaırna oturma izni fiyatları? Bütün harçlar, sigorta, kontrat dahil 350 $ dan başlamaktadır. Sigorta fiyatları yaşa göre değişmektedir. İkamet izni başvuru üzerinde yatıracağınız harç miktarı yer alacaktır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın