Gürcistan Vatandaşına Oturma İzni

Gürcistan vatandaşları Türkiye’de ikamet izni yani oturma izni alabilirler. Turizm amaçlı veya farklı kategorilerde oturma izni alma hakları vardır. Türkiye Cumhuriyetine giriş yapan Gürcistan vatandaşları için 30 (otuz) gün vizeden muaf olma hakkı vardır. Yani 90 gün Türkiye’de vizesiz gezebilirler. Bir Gürcistan vatandaşı oturma izni alarak turizm amaçlı kalmak istiyor ise oturma izni başvurusu yapmak zorundadırlar.  Gürcistan oturma izni başvurusu için bizi arayabilirsiniz. Türkiye’de Gürcistan uyruklu vatandaşlar kısa süreli ikamet izni alarak kalabilirler. E İkamet sistemi üzerinden sağlık sigortası yapılarak oturma izni randevusu oluşturulur. Gürcülere ikamet izni başvurusu

Oturma izni başvurusu yaptıktan sonra çalışmak isteyen Gürcistan vatandaşları resmi olarak çalışma izni de yapabilmektedirler. Türkiye’ye giriş yapan Gürcistan’lılar oturma izni aldıktan sonra çalışma izni başvurusu yapabilirler. Gürcistan pasaportu ile ikamet izni alma >>

Oturma izni almak isteyen Gürcistan ne yapmalıdır? 

Türkiye’ye resmi olarak giriş yapan Gürcistan pasaportu olanlar Oturma izni başvurusunu 90 gün geçmeden yapmış olmaları gerekir. Kanuni vize süresini geçerse 10 gün daha oturma izni başvurusu yaparlar ama bu 10 gün için yaklaşık 50 $ ceza öderler. 

Gürcistan Turizm amaçlı ikamet izni başvurusu

Türkiye’de oturma izni başvurusu Gürcistan vatandaşları tarafından genellikle turizm amaçlı olmaktadır. Kısa süreli (1) bir yıl turizm amaçlı oturma izni alabilirler. Türkiye’de Gürcistan vatandaşı (5) yıla kadar turizm amaçlı ikamet izni alarak kalabilmektedirler.

Türkiye’de oturma izni için gerekli evraklar

  • Oturma izni başvuru formu ve Sağlık sigortası
  • Pasaport totokopisi
  • Biometrik fotoğraf (4 tane)
  • Vergi dairesinden vergi numarası alma
  • Oturduğu evin üzerine kira kontratı noter onaylı 
  • İlk giriş vize harcı yatırma (uzatma için geçerli değildir)
  • Oturma izni harcı yatırma 
  • Kart aidatı yatırma
  • İlk başvurda tapu ve numarataj belgesi istenir

Gürcistanlılara Türkiye’de oturma izni başvuru yapma

Türkiye’de ikamet izni alma çeşitlerini başvuracağınız duruma göre farklılık göstermektedir. Turizm amaçlı oturma izni, Aile oturma izni, Öğrenci oturma izni, kısa dönem ikamet izni, uzun dönem ikamet izni olarak değişmektedir. Turizm amaçlı yapılan oturma izni de kısa dönem bir yıllık oturma izni anlamına gelmektedir. Oturma izni başvuru işlemleri için size her türlü hizmeti vermekteyiz. Oturma izni ve çalışma izni başvurularınız için bizim firma ile çalışabilirsiniz. 

Gürcistan oturma izni başvuru ücretleri

Gürcistan vatandaşlarına oturma izni uzatma 1700 ₺  Gürcistan vatandaşlarına oturma izni ilk başvuru 2850 ₺ dir. Oturma izni başvuru işlemleri için bizi arayabilirsiniz. 

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın