Türkiye’de ikamet izni kalan yabancılar Devlet Hastanesine giderek muayene olabilir. Oturma izni olan yabancının muayene olabilmesi içim 99 ile başlayan kimliğinin olması şarttır. Randevu için bu kimliği kullanabilir. Normal oturma izni kartı ile randevu alarak muayene olmak ücrete tabidir. Ancak acil durumlarda hastaneye başvuran yabancının durumuna bakılmaksızın acil muayenesi yapılmaktadır. Oturma izni olan yabancıların muayene ücretini öğrenmeleri için hastanelere başvuru yapması gerekmektedir. Yabancılar telefonla devlet hastanesinden randevu alabilir, bunun için 182 yi arayarak istediğiniz bölümlere randevu alabilirsiniz.

Devlet Hastanesi yabancılara randevu veriyor mu?

Yabancı bir ülkede çalışan veya ticaret yapan Oturma izni olan hastaların, Sosyal güvenlik kurumundan dokuz (9) ile başlayan kimlik numarası almaları gerekmektedir. Sosyal güvenlik kurumu tarafından kaydı yapılan ve hastanemize muayene için başvuran hastalar için internet üzerinden sağlık hizmetlerinden faydalanıp faydalanamayacağına dair kontrol yapılır. Kontrol sonucunda hasta sağlık hizmetlerinden faydalanabiliyor ise muayene kaydı açılır. Muayene olacak kişinin yapılan tetkiklerine göre fiyat değişiklik gösterebilir. Oturma izni olanlara Devlet hastanesi muayene ücreti ortalama 150 ₺ ile 250 ₺ arasında olabilir. Devlet hastanesi muayene ücreti için gideceğiniz hastaneye bizzat kayıt bölümüne giderek öğrenebilirsiniz.

Devlet hastanesinde yabancılar muayene olabilir mi

Oturma izni olanlar devlet hastanesine gidebilir mi?

Oturma izni olan yabancı uyruklu vatandaşların, Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından verilen kimlik numarasının yazılı olduğu pasaport ile hastaneye müracaat etmeleri gerekmektedir. Hastanelerin acil servinse başvurulduğunda hastanın sosyal güvencesine bakılmaksızın hastanın gerekli acil muayenesi öncelikli sağlanır. Hastanın tedavisi bittikten sonra gerekli belgeler hasta ya da yakınlarından istenmektedir. Devlet hastanesi yabancı uyruklu muayene ücreti 2021, Yabancılar acile gidebilir mi, Devlet hastanesi yabancı uyruklu muayene ücreti 2021, Turist muayene ücretleri, Yabancı uyruklu özel hastane muayene ücreti, Devlet hastanesi muayene ücreti 2021, devlet hastanesi yabancılardan alınan ücretler, Devlet hastanesi yabancı çocuk muayene ücreti, ikameti olana devlet hastanesi paralı mı?, oturma izni ile devlet hastanesine gidilir mi?,

Devlet hastanesinde yabancılar muayene olabilir mi?

Devlet hastanesinde yabancılar muayene olabilir mi?” üzerine 10 düşünce

Bir cevap yazın