Büyükçekmece ilçesinde oturmak isteyen yabancılar, vize ile Türkiye’de kalıyorsa kısa süreli ikamet izni başvurusu yapabilir. Yabancılar oturum izni için ikamet randevusu alabilir. Bilindiği gibi ilkkez turizm amaçlı ikamet izni 1 yıllık alınır. Şimdi yabancılar ikamet randevusunu nasıl alabilir. Oturma izni randevusu almak için nereye giriş yapmalıdır. Oturma izni başvurusu yapmak isteyen bir yabancı e-ikamet.goc.gov.tr göç idaresi resmi websitesine giriş yaparak randevu alabilir.

Oturma izni Büyükçekmece

Yabancı ülke vatandaşları vize süreleri dolmadan ikamet randevusu alabilir. Yabancıların ikamet izni randevusu alabilmesi için vize süresinin dolmaması gerekir. Oturma izni almak isteyen Büyükçekmece ‘de kalan yabancılar randevu aldıktan sonra istenen evrakları hazırlar. Yabancının oturma izni alabilmesi için; ikamet izni randevusu alması, 4 foto hazırlaması, başvuru formu üzerinde harçları yatırması gerekir Elbette geçerli bir sağlık sigortası ile noter onaylı kira kontratı hazırlaması gerekir.

Büyükçekmece yabancılara ikamet izni

Yabancının çalışma izni nasıl yapılır?

Türkiye’de oturma izni alan bütün yabancılar çalışma izni alabilirler. Yabancının çalışma izni alabilmesi için oturum kartı olması gerekir. Oturma izni olan yabancı ev hizmetlerinde veya bir iş yerinde çalışma izni başvurusu yapabilir. İşveren gerekli evrakları hazır ederse işlemler on-line olarak yapılmaktadır. Büyükçekmece ilçesinde yabancıya oturma veya çalışma izni almak için 157 yi arayabilir bilgi alabilirsiniz.

Türkiye’de kaçak olan veya kaçak giriş yapmış olanlara direkt çalışma izni yapılamaz. Kişinin sığınması veya mülteci kartı olması gerekir .

Büyükçekmece yabancılara ikamet izni

Bir cevap yazın