Çatalca yabancı danışmanlık firması

Yabancılara oturma izni, vatandaşlık, çalışma izni, sağlık sigortası yaparak yasal olarak ülkede kalmaları sağlanabilir. Oturma izni başvurusu için yabancılar ikamet izni randevusu almak zorundadır. İkamet izni randevusu online olarak alınır ve yabancılının kişisel bilgilerinin olduğu bir başvuru formudur. Yabancı ülkeliler https://e-ikamet.goc.gov.tr/ adersine girerek turizm amaçlı yada diğer başvuru dallarını seçerekikamet izni alabilir. İkamet izni vize süresi geçmemiş yabancılar için alınır.

Çatalca’ ikamet izni başvurusu

İstanbul’un Çatalca ilçesinde kalmakisteyeh yabancılar için oturma izni yapulması gerekir. Kaçak olmaktan kurtulmak turuzim amaçlı veya konut alarak oturma izni alınabilir. Türkiye’deki öğrencilerde kaçak olmamak için oturma izni almak zorundadır. Çtalca’da ikamet izni başvurusu yapmak isteyen yabancıladan istenen evraklar listesi;

  1. Online Alınan Başvuru Formu
  2. Resim 4 adet Yeni Çelikmiş.
  3. Varsa İkamet kimliği aslı ve fotokopisi
  4. Başvuru formu üzerindeki harçların vergi dairesine yatırılması.
  5. Pasaport ve işlem gören sayfanın fotokoileri
  6. Noterden kira sözleşme
Çatalca yabancı danışmanlık firması, Çatalca geri gönderme merkezi

Çatalca’da yabancılar için oturma izni alma

Oturma izni internet üzerinden alınmaktadır. Çatalca’da ikamet izni almak isteyen yabancı ülkeliler oturum randebusu alarak randevu aldıkları göç idaresine randevu tarihinde gitmeliler. Oturma izni ranevusuna gitmeyen sorun yaşayabilir.

Çatalca Binkılıç Yabancı Toplama Merkezi

Türkiye’de kaçak olarak yakalanan yabancıların bir kısmı Çatalca’da Binkılıç yabancı toplama merkezi içerisinde tutulmaktadır. Binkılıç geri gönderme merkezi olarak bilinen bu adreste vize ihlali yapanlar ve Türkiye’ye kaçak olarak girenler tutulmaktadır. Yabancılar burada yapılan işlemlerden sonra durumlarına göre üleksine gönderilir veya ülkeyi terke davet yazısı verilerek bırakılır. Binkılıç Yabancı Geri Gönderme Merkezi Çatalca sınırları içerisinde yer almakatdır.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın