Beşiktaş yabancılara ikamet izni başvurusu

Oturma izni başvurusu yapacak olan yabancıların ülkeye girişlerde kendi ülkesinin vatandaşları Türkiye’de kaç gün vizesiz bir şekilde kalacağını bilmesi gerekir. Beşiktaş’ta oturma izni yaptırmak isteyen yabancıların vize süreleri bitmeden önce oturm izni ikamet randevusu alması gerekir. İkamet izni randevusu nereden alınır? Yabancıların ikamet izni randevusu internet üzerindne online bir şekilde alınır. https://e-ikamet.goc.gov.tr/ Göç idaresi resmi web sitesi üzerinden ikamet izni başvurusu yapabilirsiniz.

Yabancılara oturma izni alma Beşiktaş

Yukarıda verilen web sitesi üzerinden yabancılara e ikamet randevusu alabilirsiniz. Yabancının kendisi farklı dilleri biliyorsu ingilizce gibi bazı dil seçenekleri mevcuttur. İkamet izni başvurusu yapmak için yanınızda bir adet vesikalık foto ile yabancılara özel sağlık sigortası yaptırmanız ve poliçe numarasını sisteme girmeniz gerekir. Randevu alırken kişisel bilgilerinizi doğru bir şekilde yazmanız gerekir. İletişim olarka verdiğiniz telefon veya mail adresinzie bir süre sonra randevu tarihi bildirilecektir.

Oturma izni İkamet Başvurusu Belgeleri; Yabancıların ikamet izni için hazırlayacağı evraklar başvuru formu üzerindeki harç tıtarlarını vergi dairelerine yatırmak, sağlık sigortası yaptırmak, 4 adet foto çektirmek, pasaport ve fotokopileirni hazırlamak, noter onayli bir kira kontratı yaparak randevusuna gidebilir.

yabancılara ikamet izni alma Beşiktaş

Beşiktaş E İkamet İzni

E ikamet izni başvurusu yapan yabancının başvuru formunu indirerek çıktı alması gerekir. Randevu gününde başvuru formu yanınızda olmalıdır. Oturma izni kısa dönem 1 yıl veya iki yıl olarak verilebilmektedir. İkamet izni başvurunuz bitti ise yine yukarıdaki web sitesi üzerinden sonucunuzu görebilirsiniz.

Beşiktaş ilçesinde ikamet eden ve evli olan yabancılarda aile birleşimi randevusunu internet üzerinden alabilirler. Beşiktaş’ta ikamet eden öğrencilerde yine oturum izni almak için resmi web sitesi üzerinden işlem yapabilirler.

Beşiktaş Göç İdaresi Nerede Nasıl Gidebilirim?

Beşiktaş Göç İdaresinde oturma izni, ikamet randevusu olan yabancılar Gayrettepe’ye gideceklerdir. Beşiktaş Göç İdaresi Gayrette’de dir. Beşiktaş Göç İdaresi Adresi; Gayrettepe, Gönenoğlu Sk. No:10, 34349 Beşiktaş/İstanbul

Bunları da sevebilirsiniz

Bir cevap yazın