İlk kez Oturma izni başvurusu yapılabilmesi için kişinin vize süresinin bitmemiş olması gereklidir. Oturma izinleri vize süresi bitmeden önce yapılmalıdır. İkamet izni başvurusu yapmak isteyen Bayrampaşa’daki yabancılar e ikamet sistemi üzerinden başvruu yapabilirler. İkamet izni başvurusu resmi adresi ise; https://e-ikamet.goc.gov.tr/ olarak bilinir. Bir yabancı bu adresten internet üzerinden ikamet randevusu alabilir veya ikamet süresini uzatabilir.

Oturma izni ilk başvuru Bayrampaşa

Bayrampaşa ilçesinde ikamet eden yabancılar oturma izni almak isterlerse ne yapacaklar? Hemen e ikamet sistemi web sietsine girerek oturma izni randevu formu alacaklar. İkamet izni randevu formuna kişisel bilgilerin doğru olarak yazılması gerekir. Özellikle telefon ve mail adersinizin ve pasapot bilgilerinizin iyi kontrol edilmesi gerekir. Oturma izni başvuru sonrasında ise başvurunun çıktısını almayı unutmayınız.

Dikkat !!! Başvuru sistemine girmeden önce bir adet vesikalık foto ve yabancılar için sağlıksigortanızın hazır olduğundan emin olunuz…

Bayrampaşa e ikamet, Bayrampaşa oturum izni alma, Bayrampaşa ikamet izni başvuru, Bayrampaşa ikamet izni uzatma, Bayrampaşa yabancı danışmanlık, Bayrampaşa oturum randevusu alma, Bayrampaşa yabancılara oturma izni başvurusu, Bayrampaşa ikamet alma,

Bayrampaşa’da ikamet izni için gerekli evraklar

İkamet izni başvurusu yapmak isteyen aşağıdaki evaklar size gerekir.

  • Yabancılar için sağlık sigortası alma
  • Son altı ay içinde çekilmiş 4 adet resim yeni çekilmiş olamı
  • Pasaportun işlem gören sayfalarının fotokopileri
  • Oturma İzni Başvuru Belgesi, randevu başvuru formu
  • Noter onaylı kira kontratı veya Adres yerleşim belgesi
  • İlk kez ikamet izni alacaklar için (Vergi Dairesinden Vergi Numarası Alır)
  • Başvuru formu üzerinde yer alan kart aidatı ödeme makbuzu
  • Başvuru Formu üzerinde yazan vize harcı ödenmiş makbuzu

Bayrampaşa’da oturum izni almakisteyen yabancılar online randevu alabilirler. İkamet tezkeresi uzatmak içinde online uzatma yapılabilir. Bayrampaşa’da Oturma izni danışmanlık için 157 nolu telefonu arayabilir bilgi alabilirsiniz.

Bayrampaşa yabancı ikamet izni alma

Bir cevap yazın